Stylowy dom, co o tym myślisz? Czy możesz powiedzieć, że Twój dom jest elegancki czy raczej dopiero się o to stara?

Każde pomieszczenie w domu ma jakieś przeznaczenie. Łazienka jest oazą czystości, to tam możemy się odświeżyć po ciężkim dniu. W kuchni zrobimy smaczne smakołyki, a w sypialni wygodnie się wyśpimy. Salon zaś to miejsce spotkań, można zauważyć, najważniejsze miejsce w każdym mieszkaniu. Warto umeblować go tak, żeby nieustannie cieszył nas swoim wystrojem, a dla odwiedzających był przestrzenią, w którym lubią przebywać. Nic w tym trudnego, liczą się odpowiednie proporcje, o których powinniśmy pamiętać.

sofa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze najważniejszy jest styl całości domu (styl angielski w salonie). Nie jest wskazane by robić tak, że w każdym pomieszczeniu będzie skrajnie inaczej Zaczynając od salonu powinniśmy zachować spójną wizję, konkretną myśl przewodnią. Zwykle może być kłopotliwe, jeśli na przykład mamy dzieci, to w ich pokojach będzie zupełnie inaczej. To jednak oczywiste i tego nie musimy brać pod uwagę. istotne, żeby zachować styl przewodni, tam gdzie tylko się da.

Jeśli szukasz zbliżonych danych na opisywany wątek, to także rzuć okiem na (http://vitrintec.pl/pl/system-pure/) pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Pamiętajmy, że nasi goście w pierwszej kolejności będą mogli obejrzeć przedpokój, który powinien być prologiem tego co ich czeka, a później salon, najważniejsze pomieszczenie w każdym domu.

To tam wyrobią sobie wyobrażenie o naszym gniazdku. Oczywiście, to bardzo ważne, żeby nie brać pod uwagę tylko opinii innych, bo wtedy można ulec konfuzji, gdyż nigdy nie jest tak, że wszystkim dana rzecz się podoba. Musimy przede wszystkim pamiętać o sobie i jeśli wybrane meble do salonu czy sofa jednoosobowa nas urzekną, to powinniśmy je wybrać (praktyczne wskazówki na ). Jeśli my będziemy czuć się swobodnie w sowim mieszkaniu, to tak samo poczują się goście. To główna zasada, o której nie można zapomnieć.

Jeśli zaciekawiła Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link Da-Bud a poznasz znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Na nic podlizywanie się innym, ich upodobaniom, podobnie, jak nie ma co liczyć na przesadne naśladowanie modnych trendów, gdyż to raczej nie jest skuteczne.

sofa

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

W mieszkaniu zaaranżowanym przez nas, gdzie widać nasz styl i nasze nastawienie do życia, każdy odwiedzający będzie czuł się lepiej, bardziej komfortowo. To jest chyba najważniejsze, gdy zapraszamy do siebie gości. Pamiętając o tym starajmy się urządzić swoje mieszkanie, ale co najważniejsze zachowajmy proporcje, czyli nie przesadzajmy, aby się komuś przypodobać. Niech będzie ciekawie, lecz po swojemu.