Stawiasz cztery kąty? Pomyśl nad inteligentnymi rozwiązaniami, jakie uproszczą Tobie zamieszkanie.

Jako dzieci oglądaliśmy film animowany o rodzinie występującej w przyszłych czasach, obsługiwanej przez gospodynię-robota, mówiącą do komputera w ścianie. Współcześnie frakcja tych wizji, chociaż w nieco zmienionej formie, jest dostępna od ręki.

Budowa Stadionu Legii w Warszawie

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
O czym mówimy?
Budowane są – na razie okazjonalnie, ale tendencja wydaje się wzrostowa – budynki wysoce zaawansowane technologicznie, jakie określa się nazwą inteligentny budynek. Zaopatrzone są one w zestaw czujek, detektorów i analogicznych sprzętów, przesyłających dane do nadrzędnego systemu zarządzania. Co to znaczy w praktyce? Istotnie to, że za pomocą np.

Czy taka tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę pomiary efektywności źródeł chłodu, która dotyczy omawianej sprawy, zatem na pewno też Cię zaintryguje!

smartphone’a z stosowną aplikacją damy radę ustalić poziom docieplania, oświetlenie rezydencji, zamykanie czy też otwarcie bramy i tym podobne. Więcej jeszcze, dzięki wykorzystaniu technik telekomunikacyjnych możemy tego dokonać, przebywając na zewnątrz. Funkcjonuje także możliwość wpisania w ów układ również monitoringu i systemu alarmowego, który przekaże informacje o niebezpieczeństwie wprost do spółki ochroniarskiej.

Nie byłoby tego wszystkiego, jeśliby nie w szerokim zakresie pojęte usługi IT. To właśnie wskutek dostępu naszych smartphone’ów do sieci jesteśmy w stanie w ogóle myśleć o czymś takim, jak na przykład sterowanie oświetleniem zewnętrznym, otwieranie okien – aktualna oferta do przejrzenia: okna winchester – czy zarządzanie zasilaniem bez ruszania się z fotela – a co więcej bez cofania się do środka, by się upewnić, azali rzeczywiście odłączyliśmy żelazko od zasilania.

Jeden ruch w oprogramowaniu – i niwelujemy zasilanie w interesującej części mieszkania. Owo ostatnie to akurat jeszcze wizja na przyszłość, jednakowoż on przychodzi prędzej, aniżeli oczekujemy.