Sprzęt ciężki i w jaki sposób go znaleźć? – Pracownicy i przedsiębiorstwa, czyli jak niedrogo wynająć żuraw?

Budowa, nieoczekiwany wielkogabarytowy transport, problem techniczny, rozszerzenie usług o nowe branże, bywają sytuacje, w których niejedna przedsiębiorstwo korzysta z wypożyczenia ciężkiego sprzętu. Niekiedy wystarczający okazuje się jeden samochód, ale bywają i przypadki, kiedy do działania musi ruszyć cała ekipa zleceniobiorcy. Jak skutecznie i tanio znaleźć solidnego podwykonawcę?

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi wykonywane ciężkimi maszynami nie należą do rzadkości, zwłaszcza w dużych miastach lub miejscach wysokiego rozładunku. Obecnie, głównie dzięki środkom unijnym rozwija się budowlanka, kolejne firmy wygrywają przetargi na budowę dróg, mostów, obwodnic i budynków użyteczności publicznej. Wszystkie te prace wymagają użycia ciężkiego sprzętu. Potrzeby bywają różne czasem wystarczą małe dźwigi, a niekiedy potężne ciężarówki. Rozpatrzmy sytuację, gdy danemu właścicielowi firmy potrzebne są mechaniczne dźwigary, czyli dźwigi – producent małych dźwigów. Najważniejszą rzeczą dla biznesmena jest posiadanie bazy ewentualnych podwykonawców, firm, które chętnie użyczą swojego sprzętu w najbardziej ważkim momencie. Taką bazę buduje się latami, jednak w dobie globalnej wioski, wystarczy skuteczny pracownik, choćby działu zaopatrzenia, który nawiąże pierwszy kontakt z ewentualnym kolejnym partnerem biznesowym.

Wynajem ciężkiego sprzętu, a zwłaszcza wynajem dźwigu, jest o tyle bardziej skomplikowane, iż wymaga pracy sprzętu, niekiedy i przez długie miesiące. Każdy przedsiębiorca z budowlanki musi mieć niestety wkalkulowaną opcję przestojów, a to ze względu na złe warunki atmosferyczne, a to na problemy z wypłatą zobowiązań. W takich przypadkach bardziej wygodne są małe dźwigi, jednak czasami warunki wymagają zastosowania potężnych, a zatem o wiele droższych żurawi. Przedsiębiorstwa proponujące wynajem dźwigów z firmą Maeda najczęściej dowożą sprzęt do punktu we własnym zakresie. Gdy mówimy o podpisywaniu umowy należy nie zapomnieć o ujęciu w niej bardzo szerokiego terminu wynajmu maszyny, tak by nie trzeba było jej w niedługim czasie przedłużać.

Trzeba także sprawdzić wiarygodność partnera oraz badania techniczne sprzętu. Istotna jest też persona do obsługi tego sprzętu. Niekiedy firmy proponują swoich pracowników, którzy dobrze znają maszyny.

Pragniemy wyeliminować wszelkie Twe wątpliwości i dostarczyć Ci nowe i ciekawe posty. Zatem ciekawa treść (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/dodatki-do-produkcji/) oczekuje na Ciebie w tym linku.

Jednak prostsze jest posiadanie w przedsiębiorstwie osoby, która ma dokumenty uprawniające do obsługi dźwigu. Można tez zatrudnić kogoś z zewnątrz, ale będącego w pobliżu projektu, aby obniżyć koszty dojazdu. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Działanie na wysokości wymaga tak przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ale i szczególnej ostrożności. Jeśli właściciel firmy zdecyduje się na pracownika z zewnątrz powinien go, przynajmniej w pierwszym okresie zatrudnienia, z uwagą obserwować. Jeśli chodzi o cenę to dużo zależy od czasu wynajmu, ważny jest też jednak kontakt (http://www.megastyro.pl/kontakt.html) z partnerem biznesowym. Jeśli jest lub będzie to długoletnia, sprawdzona współpraca cena na pewno pójdzie w dół. W interesach, jak w życiu – liczy się zaufanie.

urządzenie dźwigowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem sprzętu to ciekawa możliwość dla firm, które nie mają lub posiadają w niewielkim zakresie własny asortyment. Obecnie na rynku działają przedsiębiorstwa zajmujące się w głównie wynajmem ciężkich maszyn. Zlokalizowane są najczęściej w rejonie dużych miast, zatem dotarcie do nich nie powinien stanowić trudności.