Sprawne przeprowadzenie remontu wymaga zastosowania nowoczesnych narzędzi. Lekkie i bezpieczne drabiny to podstawa.

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek pracę domową, odświeżanie ścian lub gruntowne porządki bez porządnej i stabilnej drabiny. Przyrząd ten jest absolutnie niezbędny także w ogrodzie oraz w wysokich mieszkaniach wyposażonych w pojemne i przestronne szafy wiszące, które w niektórych rejonach Polski określa się mianem pawlaczy.

Dawniej drabiny wyrabiano głównie z drewna, a ich forma była bardzo prosta – dwa długie kije połączone przy pomocy kilku lub kilkunastu szczebli. Tego typu drabinę trzeba było o coś oprzeć. Tym czymś mógł być mur, pień drzewa czy wysoki mebel, z którego potrzebowaliśmy coś zdjąć. Dzisiaj niezbyt poręczne drabiny z drewna zostały zastąpione przez sprytne i lekkie drabiny z aluminium. Ich przewaga wynika w dużej mierze z bardziej ergonomicznego tworzywa oraz z wykorzystania pewnych rozwiązań technologicznych, które gwarantują użytkownikom większe bezpieczeństwo oraz znacznie ułatwiają im wykonanie pracy.

Nie ociągaj się – czytaj informacje (http://iltex.pl/wspolpraca/) o temacie, który tutaj zaprezentowaliśmy. Sporo informacji odkryjesz w tekście dołączonym pod wskazanym linkiem.

W bogatej ofercie producentów nowoczesne drabiny znajdują się modele przeznaczone do użytku domowego i przemysłowego – skocz. Oba typy dzielą się jeszcze na drabiny jednostronne, dwustronne, przystawne, rozstawne, przystawno-rozstawne, uniwersalne i wielofunkcyjne. Znakomita większość obecnie produkowanych drabin jest również wyposażona w dopełniające zabezpieczenia w postaci antypoślizgowych nóżek, stopni powleczonych specjalnym antypoślizgowym tworzywem i stabilnych pałąków ułatwiających wchodzenie na górę. Drabina aluminiowa, poza wszystkimi wyżej opisanymi rozwiązaniami, ma jeszcze jedną ogromnie ważną zaletę – jest niezwykle lekka. W przypadku remontu całego domu, kiedy drabina znajduje się w ciągłym użyciu i jest stale przenoszona z jednego pomieszczenia do drugiego, jej niewielka waga okazuje się kluczem do sukcesu – zobacz.

oświetlenie w kuchni

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre z firm wytwarzających drabiny nie poprzestały na tej gałęzi biznesu i rozpoczęły działalność w całkowicie innej branży .

Dobrym przykładem może być przedsiębiorstwo, w którego ofercie znajdują się nie tylko różne rodzaje drabin i rusztowań budowlanych, ale także specjalistyczne bariery drogowe z tworzywa, które można wykorzystać w wielu różnych sytuacjach, takich jak na przykład naprawy dróg. Tego typu zapory są lekkie i łatwo je składować.