Pomysł na długą nieruchomość

Na każdym typie parceli można zbudować budynek mieszkalny. Należy wybrać taki plan, aby razem z działką tworzył przemyślaną całość.

odzwierciedlenie - dom
Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko zdarza się, że mamy działkę, która nie do końca jest zgodna z naszymi marzeniami. Odziedziczyliśmy ją lub ktoś nam ją ofiarował. Wielokrotnie jest też to super szansa lub szczególnie nam zależy na tej konkretnej umiejscowieniu i w takim przypadku wielkość nieruchomości ma znaczenie drugoplanowe. Wąska działka to trudne zadanie, żeby atrakcyjnie zaprojektować budynek mieszkalny. Projekty domów na wąską działkę znajdziemy w sieci. Najlepiej zatrudnić specjalistę. Istotne jest czy parcela jest wąska, ale jest położona wzdłuż drogi. Albo jest wąska tzw. „kiszka” i jest usytuowana w głąb (niezłe projekty domów na wąską działkę). Jeśli biegnie wzdłuż ulicy to nie jest to kłopot. Prosto będzie zlokalizować garaż i dostęp do innych obiektów nie będzie utrudniony. Sytuacja gmatwa się, kiedy działka jest usytuowane w głąb i jest tylko wąski wjazd. W takiej sytuacji należy bardzo dokładnie przestudiować projekty domów na wąską działkę.

Zaintrygował Cię ten post? W takim razie najedź na link do wpisu (https://www.effector.com.pl/pl/lakierowanie-proszkowe/) i rozkoszuj się innymi faktami. W razie jakichkolwiek pytań – odezwij się do nas.

Pierwsze problemy mogą pojawić się już w trakcie budowy. Ciężki, duży sprzęt może mieć kłopot wyjechać, wykonać manewr na parceli. Jeśli już są sąsiednie budynki mieszkalne blisko płotu będzie tym nieporęczniej. Należy Pomyśleć gdzie umieścić garaż. Czy na początku? Uprości z pewnością to wyjazd, ale panorama będzie nieatrakcyjna. Poza tym reperując samochód wyciąga się klucze przed garaż i kiedy nagle musimy iść do domu może okazać się, że ktoś z drogi zabierze nam narzędzia. Może być taka sytuacja, że miejsce dla samochodu z przodu to jedyne rozwiązanie.

dom - wizja
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Koncepcją na niewymiarową działkę może być stawianie domu piętrowego. Nie zajmuje on dużej terenu. Dodatkowo miejsce dla auta można zaplanować w części piwnicznej. tak oto zostanie zaoszczędzona dodatkowa powierzchnia. Właściwie dobrany dach optycznie poszerzy działkę. Wąska działka zagospodarowana przez fachowca zadowoli każdego klienta. Należy znaleźć pomysł, aby wydobyć jej plusy.