Sekcja wod-kan – z jakich tworzyw?

Instalacja wodno-kanalizacyjna może być przygotowana z rozmaitych materiałów, a każde dane rozwiązanie różni się czymś od pozostałych. Najistotniejszą kwestią jest z pewnością dbałość, aby była ona przygotowana starannie i zgodnie z przeznaczeniem.

Podstawowe kwestie
Każda firma, która zajmuje się się instalowaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej może mieć własne preferencje w zakresie wyboru materiału i nie ma w tym nic dziwnego – w końcu najlepiej jest pracować z użyciem tych surowców, które dobrze się zna. W momencie, gdy zdecydujemy, że w budowanym domu instalacja powstanie z innych materiałów niż te zaproponowane w projekcie, trzeba pamiętać o przeliczeniu średnicy przewodów na równoważne. Dzięki temu średnice wewnętrzne nie zmienią się, pomimo że modyfikacji ulegną parametry zewnętrzne. Warto również kupować rurki od wybranego producenta, aby mieć pewność, że będą one do siebie pasowały.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na prezentowany wątek, to bez wahania zobacz to użyteczne omówienie – ono również będzie godne Twojej uwagi.

Jeśli zatem wybierzemy rurki firmy Yuken , nie należy sięgać po kształtki Alfogamma i na odwrót. Tym sposobem unikniemy kłopotów z dopasowaniem konkretnych elementów instalacji.

rury
Autor: TECE Sp. z o.o.
Źródło: http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=1
Miedź czy też PVC?
Bardzo często o wyborze tworzyw decyduje ich cena. Przykładowo, decydując się na instalację z tworzywa sztucznego całościowy jej koszt podnosi cena kształtek, natomiast jeśli chodzi o instalację miedzianą więcej wydamy na wykonawstwo. Do wyboru mamy parę rozwiązań. Wymieniona już miedź jest nierzadko stosowana jako surowiec instalacji wody ciepłej, jak i zimnej, jednakże jest ona mało wytrzymała na rdzewienie. Takiego kłopotu unikniemy wybierając instalację z użyciem tworzywa sztucznego, które w zależności od rodzajów może zarówno posłużyć w instalacji wody ciepłej, jak i zimnej. Należy jednak pamiętać, by montować je w odpowiednich warunkach, jako że w obniżonej temperaturze rury wyprodukowane z PVC pozostają kruche.
Co mieć na uwadze?

Bez względu, czy decydujemy się na instalację z miedzi czy też z tworzywa sztucznego, należy zadbać, żeby poszczególne elementy zrobione były z jak najlepszej jakości materiałów sprawdzonych firm, jak np. Alfogamma czy też Yuken – czytaj w tym temacie. Tym sposobem będziemy mieć pewność, że montaż przebiegnie sprawnie i z zadbaniem o jakość wykonania.