Rozwiązania używane w wytwórniach, ale także i w domowych układach hydraulicznych

Zważywszy na ochronę środowiska w licznych korporacjach wdraża się przepisy regulujące segregację śmieci. W przypadku zakładów, w których pracuje się na groźnych dla otoczenia substancjach ma to duże znaczenie, albowiem każda dysfunkcja prowadzić może do wielkiego zanieczyszczenia.

Z tego powodu w wielu czynnościach używa się sprzęty, które w właściwy sposób chronią takie substancje, albo izolują jedne od drugich.

Mnóstwo korporacji, jakie wykorzystuje wodę inwestuje w sprzęty, które odpowiednio ją oczyszczają z innych substancji. Używa się w tym celu właściwych oddzielaczy dostępnych w różnych wariantach. Do najbardziej znanych i na ogół stosowanych urządzeń należą separatory – separatory Warszawa, które mają niezwykle rozległe wykorzystanie. Nie tylko rozdzielają substancje oleiste czy skażone od wód deszczowych czy przemysłowych, lecz też stosowany jest w fabrycznych systemach hydraulicznych schładzanych wodą.
szkło

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Dostosowywane są one do określonych wymagań takich jak pojemność systemu. W przypadku układów hydraulicznych mają one kolejną funkcję. Ciągłe usuwanie wody z oleju sprawia, że nie ma potrzeby częstej pielęgnacji urządzenia, oraz zwiększa to wydajność i witalność oleju. Duże zastosowanie, jakie mają separatory- – pozwala na ich wykorzystanie w wielu branżach co zdecydowanie oddziałuje na jakość wielu procesów.

Dostępne są one w wielu modelach, które dobiera się odpowiednio do sprzętu. W najogromniejszym stopniu użytkują one siły, jakie pozwalają na szybkie oddzielenie od siebie kilku substancji o różnej gęstości.