Rodzinne biesiadowanie jest o wiele przyjemniejsze, jeśli przyjęcie odbywa się w ślicznie zaprojektowanej i porządnie wybudowanej altanie

Spędzanie wolnego wieczoru na otwartym powietrzu to nie jedynie nordic walking czy kilkugodzinna jazda na rowerze, ale również grillowanie, czy szerzej rzecz ujmując, biesiadowanie w gronie przyjaciół. A aura w Polsce bywa wyjątkowo kapryśna, zatem kto planuje wiosną lub w miesiącach wakacyjnych przesiadywać w swoim w ogrodzie, ten koniecznie powinien zatroszczyć się o jak najlepszą ochronę, tak przed obfitym deszczem, jak i przed sierpniowym słońcem.

Kto posiada wielki taras, ten zamawia meble ogrodowe oraz solidny, a równocześnie stylowy parasol przeciwsłoneczny, a przed burzą kryje się w praktycznie wyposażonym salonie. Jeśli tymczasem dom stoi pośrodku ogrodu, nawet niewielkiego, to jego posiadacze często zamawiają altanki, które nie dosyć że zapewniają wręcz idealną ochronę przed palącym słońcem bądź deszczem, to dodatkowo stanowią wyjątkowy element dekoracji określonej parceli.

By taka altana zachwyciła gości, panowie domu powinni postawić przede wszystkim na naturalne materiały budowlane. Bodajże najbardziej popularnym budulcem pozostaje drewno. Gdy zostanie fachowo zaimpregnowane, to konstrukcja przez długie lata będzie wyglądać jak nowa. Zupełnie osobną sprawą jest natomiast wybranie pokrycia dachu.

Trzcina

Źródło: pixabay.com
Można wykorzystać materiały budowlane, którymi przeważnie pokrywa się dom mieszkalny, lecz tak samo dobrym rozwiązaniem jest ponowne wykorzystanie naturalnych budulców. Jeżeli zatem ktoś sądzi, że standardowe poszycie jest już przeżytkiem, to zainwestuje w dach z trzciny bądź gont. Im bardziej oryginalny będzie ten dach, tym znajome czy kuzynki zaproszone na niedzielną biesiadę będą bardziej zdziwione, rzecz jasna w pozytywnym aspekcie.

Jeśli ktoś sądzi, że altany ogrodowe(zobacz więcej altana ogrodowa drewniana) kryte strzechą albo trzciną będą mało solidną konstrukcją, ten się myli i przypuszczalnie w ogóle nie zna się na budowlance, a swoje sądy formułuje nazbyt pochopnie. Natomiast dach z trzciny bądź słomy może stanowić doskonałe pokrycie zarówno wielkiego domu wielorodzinnego, jak i niepozornego budynku mieszkalnego. Niekwestionowaną zaletą tego typu pokrycia bywa wbrew pozorom solidność, a dodatkowo pamiętajmy, że w altanie pokrytej naturalnym surowcem o wiele milej spędza się czas, szczególnie jeśli na dworze jest wyjątkowo ciepło.