Remont i wykończenie mieszkania bywa długie i drogie — ale każdy ma ochotę przecież przebywać w eleganckich wnętrzach

Nowe kafelki w kuchni czy na tarasie za każdym razem są w stanie dodawać pomieszczeniom elegancji, więc trzeba się skupić nad zakupem takich, które będą odpowiadać naszym gustom.
W czasie remontu zwykle sądzimy, że raczej powinniśmy się skupić nad wykończeniem — nad dodatkami takimi jak sofa raz oświetlenie.

dom

Autor: Jason Ballard
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda, są one niezwykle ważne, gdyż dodają klimatu. Jednak powinniśmy decydować się na najlepszej jakości produkty od samego początku — czyli od podłóg. Wybór płytek jest kluczowy. Już na wstępnym etapie trzeba zdecydować, jaki design oraz kolor będzie przeważał w naszych wnętrzach. Jeżeli pragniemy zaszaleć i zaprezentować własny gust i tzw. pazur, to można przykładowo wybrać pomarańczowe gresy do kuchni. Nikt nie twierdzi przecież, że muszą być one u wszystkich szare i że nie powinny się rzucać w oczy. Jeśli taki będzie nasz wybór, to podłoga może stać się najbardziej wyróżniającym się elementem pomieszczenia. W dzisiejszych czasach istnieje pory wybór różnych płytek. Można wybierać wśród różnych odcieni czy wielkości. Gresy możemy nawet przywieźć z Włoch, jeżeli tylko będziemy mieć na to pieniądze. Gres może także wyglądać jak drewno. Szczególnie spodoba się to tym osobom, które mają w domu aneks kuchenny razem z salonem.

Dzięki temu będą w stanie w elegancki sposób połączyć te dwie przestrzenie i nikt nie spostrzeż, że deski zmieniły się w płytki. To bardzo dobre rozwiązanie. Oprócz tego możemy wybrać gres balkonowy czy tarasowy. Jest on wtedy odporny na deszcz i mróz, a dodatkowo jest antypoślizgowy.