Reakcja alergiczna na roztocza kurzu domowego – objawy, leczenie, profilaktyka

Potocznie nazywana alergią na kurz, alergia na roztocza kurzu domowego jest wyjątkowo niełatwa do opanowania. Jak ją zidentyfikować a także jak zachowywać się, gdy nasze dziecko jest uczulone na kurz?

Co dokładnie wywołuje reakcję alergiczną? Białka zawarte w odchodach mikroskopijnych pajęczaków, jakie żyją w domowym pyle a odżywiają się między innymi złuszczonym naskórkiem człowieka. Możemy je znaleźć praktycznie w każdym domku, w szczególności tam, gdzie jest wilgotno i ciepło, gdzie jest sporo kurzu jak też z rzadka się wietrzy. W temperaturze poniżej piętnastu st. roztocza przestają się mnożyć. W największym stopniu dokuczają alergikom jesienią.
ściany

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Co pomaga, kiedy maluch ma uczulenie na kurz? Usuwanie z otoczenia dziecka warunków sprzyjających rozwojowi pajęczaków. Jest to wyjątkowo trudna do opanowania odmiana uczulenia, jako że kurz jest właściwie wszędzie a nie odkurzysz dziecku całego świata. Dlatego należy pogadać z alergologiem o tak zwanym odczulaniu.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany na tej stronie artykuł, bez wahania sprawdź ponadto towarzyszące informacje (https://anotis.pl/oferta/furtki-panelowe-wejsciowe/) – one także są warte uwagi.

Póki co jednakże najważniejszą kwestią jest usuwanie kurzu z miejsc, w których potomek przebywa. Aby nie spędzić całego życia na porządkowaniu, powinniśmy ułatwić sobie obowiązek odpowiednio organizując przestrzeń naokoło malucha. W budynku musi być chłodno oraz sucho – przy wilgotności poniżej 50 proc. pajęczaki się nie mnożą. Wietrz często, zwłaszcza w zimie. Częstokroć przecieraj na mokro blaty, półki, parapety, a potem prędko wytrzyj je suchą szmatką. Ozonowanie ma ogromny wpływ na jakość powietrza, jakim oddychamy. To doskonałe wyjście dla alergików.

Ozonowanie umożliwia eliminację wszystkich bakterii i alergenów. Jeśli chodzi o ozonowanie Opole jest to miasto, w jakim bez problemu znajdziemy firmę proponującą tego rodzaju usługi.