Przy dekorowaniu łazienki i kuchni, najczęściej szukamy elementów, które spowodują, że pomieszczenie będzie wyglądało rewelacyjnie

Rozwiązanie z tradycyjnymi płytkami powoli odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj Polacy stawiają na nietuzinkowe pomysły.
Dawniej kuchnię i łazienkę wykańczało się płytkami.

Pokój dziecka, naklejki kosmos

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Dziś pomału odchodzi się od tej nudnej tendencji. Coraz częściej w obu pomieszczeniach na pierwszy plan wysuwają się inne tworzywa. Często bywa to przykładowo kamień (kamień wapienny) czy szkło. Nawet drewno poczuło się przyjemnie w wilgotnych pomieszczeniach. Powinno być po prostu odpowiednio zabezpieczone. Pojawia się więc pytanie, czy klienci już całkiem zrezygnowali z płytek? Oczywiście, że nie. Jedynie ich wygląd oraz zastosowanie mocno się zmieniły. Obecnie kładzie się dla przykładu neutralne Kolorystycznie płytki w pomieszczeniu oraz wybiera konkretny fragment ściany, który mamy ochotę wyeksponować. Tam daje się dekory. Są to kafelki o wyrazistym kolorze oraz wzorze, które mają przyciągnąć uwagę. Bardzo modne są przykładowo niebieskie dekory, które przypominają wyglądem kafelki, które co chwilę można zobaczyć na lizbońskich ulicach. Wariantów mamy jednak o wiele więcej. Mogą być to piękne kwiaty albo geometryczne wzory. Dostępność kolorów również powala. Zatem każdy wyszuka coś dla siebie. Kafelki dekoracyjne mają również różny kształt. Mogą być to malutkie kwadraty naniesione na siatkę.

Nierzadko spotykane są również długie płytki, które przypominają listwy. Bywają tacy, którzy wybierają nawet sześciany. Ze względu na to, że dekory posiadają wyraziste barwy, raczej nie kładzie się ich na całej ścianie.