Przez ile lat korek ścienny jest w stanie zachować swoje właściwości?

W przemyśle budowlanym używanych jest dużo różnych materiałów – również tych, które z taką gałęzią gospodarki nie są łączone. Przykładowo taki korek: jego wykorzystanie możemy rozważyć jeszcze przed budową domu, ponieważ jest materiałem naturalnym i znakomicie sprawdza się jako dodatkowa osłona antywibracyjna czy też cieplna.

zbliżenie - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Badania pokazały, że korek ekspandowany nie utracił nic ze swoich właściwości użytkowych nawet po pięćdziesięciu latach. Z tego też powodu może być świetną alternatywą dla styropianu czy dla wełny mineralnej. Poza wymienionymi korzyściami, tego typu materiał to także interesujący patent na dekorację ścian. W składach budowlanych dostępny jest korek ścienny, który ma duże walory estetyczne oraz użytkowe. Takie płytki korkowe oferowane są w bogatej gamie tekstur oraz barw.

Jeśli niniejszy materiał Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.eshop.pronar.com.pl/wozek-narzedziowy-gedore-2), który prezentuje pokrewne kwestie.

Wybór jest tak obszerny, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego do swych zapotrzebowań. Do jaśniejszych wnętrz polecane są korki ścienne bielone, z kolei korek o bardziej naturalnym wyglądzie, to znakomite wyjście do zamontowania we wnętrzach ciemnych lub zaaranżowanych w kolorach naturalnych.

dom - odbitka

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
Ściana, którą okleimy takim korkiem nie tylko zyska innego charakteru, lecz stanie się antystatyczna, bardziej odporna na zabrudzenia oraz bardzo prosta w sprzątaniu – również po zabrudzeniu np. kawą. Wystarczy w takiej sytuacji woda i odrobina detergentu.

Korek techniczny natomiast hipotetycznie służy w roli wypełnienia drzwi (izolacja dźwiękowa), jednak jest także często wykorzystywany jako ścienna dekoracja. Na niebieskiej ścianie moglibyśmy zawiesić parę żółtych elementów z korka ściennego – w rezultacie uzyskamy trójwymiarową mapę świata