Przeróżne modele blatów kuchennych w Twoim domu

Za metr kwadratowy blatu kuchennego możemy zapłacić kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt złotych. Dziś blaty kuchenne są realizowane z przeróżnego typu materiałów, co oczywiście powoduje znaczną rozbieżność cenową. Niektóre blaty cechują się także lepszą jakością, inne natomiast znacznie mniejszą. Zanim wybierzesz blat kuchenny do swej kuchni, na pewno winieneś zapoznać się z najpopularniejszymi jego typami.

dobrze wyposażona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru posiadamy między innymi blaty drewniane (drążki drewniane). Decydując się na blaty drewniane, powinniśmy pomnieć, że są nie są one odporne na zarysowania oraz ogień. Należałoby dobierać blaty drewniane wykonane z wyższego, mocniejszego drewna, dzięki czemu nie będą one odkształcać się pod wpływem wody. Jeśli chodzi o design, to blaty drewniane są naprawdę luksusowe i estetyczne, jednakże sporo ludzi decyduje się współcześnie na blaty imitujące drewno.

Wyglądem nie różnią się one od prawdziwych blatów drewnianych, a na pewno są znacznie tańsze . Blaty imitujące drewno to blaty laminowane, prócz imitacji drewna zdołamy jeszcze zdecydować się na inne wzory oraz motywy, na przykład imitację kamienia naturalnego. Blaty imitujące drewno wykonane z laminatu to blaty najtańsze na rynku o całkowicie dobrych właściwościach oraz parametrach. Pośród nich możemy odszukać blaty nieugięte na wysoką temperaturę, ścieranie czy zaplamienie, aczkolwiek powinno się pamiętać, że bezproblemowo wolno je uszkodzić.

W kuchni zdołamy zdecydować się także na blaty ze szkła, jakie cechuje nadzwyczaj dobra trwałość i wytrzymałość. Zdołają być przezroczyste bądź matowe, są realizowane na indywidualne zamówienie Konsumenta.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że podobny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link producent łańcuchów technicznych.

Blaty ze szkła hartowanego są też odporne na wysokie temperatury. Jeśli zależy nam na najlepszej trwałości, to wyborne okażą się blaty z granitu. Są stabilne na uszkodzenia mechaniczne, wodę czy też wysokie temperatury, blatów z granitu nie można zarysować czy poplamić. Jednakże pożądane byłoby liczyć się z tym, iż cena blatów granitowych jest dość wysoka. Za jeden metr kwadratowy zdołamy zapłacić nawet 600 złotych, zaś niekiedy nawet więcej.