Przeróżne materiały mające zastosowanie konstrukcyjne

Asortyment materiałów , które mają charakter konstrukcyjny jest aktualnie bardzo duży. Pojawiają się również wciąż nowe, które odznaczają się określonymi właściwościami. Wybór materiałów konstrukcyjnych jest aktualnie bardzo duży. Wśród nowych materiałów o charakterze konstrukcyjnym znajduje się materiał PEEK.

cement

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesny materiał (tak jak na przykład spoiwa stabilizacyjne) PEEK jest materiałem naprawdę odpornym na działanie najróżniejszych czynników chemicznych, odznacza się również dużą odpornością na bardzo wysokie temperatury. Jest to materiał, który może być poddawany przeróżnym procesom sterylizacji. (prototypowanie 3d) Dzięki temu, że może być sterylizowany przeróżnymi metodami naprawdę chętnie sięga po niego przemysł spożywczy, a artykuły z niego wykonane są używane w licznych laboratoriach leżących na na całym świecie. Materiały PEEK używane są nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również farmaceutycznym i maszynowym. Z tego materiału robione są dzisiaj nowoczesne maszyny dla przemysłu tekstylnego, urządzenia niezbędne do diagnostyki medycznej. Wśród materiałów tego rodzaju wskazać należy kilka elementarnych rodzajów. Każdy z nich wyróżnia się odrobinę innymi właściwościami (strona internetowa tutaj).

budowa

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród odmian materiału PEEK wyróżnia się teraz mający barwę beżową materiał PEEK podstawowy. W tym elementarnym materiale PEEK nie ma żadnych innych domieszek. W kolorze szarym znajduje się materiał, do którego zdecydowano się dodać włókna szklane. Oba te podstawowe rodzaje materiałów PEEK cechują się wyjątkowo wysoką izolacyjnością elektryczną.

Jeśli masz ochotę zobaczyć dodatkowe materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie. Tam także odnajdziesz coś ciekawego dla siebie!

Kolejny rodzaj ma kolor czarny. Jest to wynikiem dodatku węgla. Ostatni rodzaj, także w czarnym kolorze, to materiał z dodatkiem zarówno węgla, jak i grafitu. Wymienione rodzaje materiałów PEEK są nie tylko naprawdę odporne na działanie wysokich temperatur, ale również na szkodliwe promieniowanie UV. Niektóre typy materiałów PEEK mogą być stosowane do wytwarzania opakowań dla artykułów spożywczych. Typową cechą tego rodzaju materiałów jest także to, że palą się bardzo źle, a podczas ich spalania powstaje bardzo niewielka ilość dymu. Kompletna nazwa materiałów PEEK brzmi: „polieteroeteroketon”.Zastosowanie tego materiału jest ogromne, przypuszczalnie będzie jeszcze wzrastać.