Przed jakimi niekorzystnymi czynnikami może nas obronić odświeżacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza są sprzętami elektrycznymi, które mają układy filtrujące. W odpowiedni sposób stworzony odświeżacz może usunąć takie elementy smogu jak lotne związki organiczne, pyły PM 2.

urządzenie

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/
oczyszczacz powietrza

Autor: Prakto
Źródło: Prakto
5 czy prawie wszystkie alergeny, roztocza albo zarazki.
Użytkownicy takich oczyszczaczy powietrza(zobacz czyszczenie wentylacji wrocław) obserwują również dużą redukcję kurzu w ich domach. W sprzedaży obecnych jest bardzo wiele urządzeń, które mogłyby kosztować od kilkuset do paru tys. złotych. Urządzenie oczyszczające ma za zadanie zatroszczyć się o to, aby w naszym mieszkaniu było tzw. „czyste powietrze”. Większość z nas przebywa najwięcej czasu w domu, biurze czy także w innego typu pomieszczeniach pozbawionych świeżego powietrza. Niezależnie od tego, w którym konkretnie pokoju się aktualnie znajdujemy, to wszędzie tam istnieją roztocza, bakterie, zwierzęca sierść, zarodniki grzybów, związki organiczne lub bardzo małe pyłki (w tym szczególnie niebezpieczna frakcja PM 2.5).
Spędzanie czasu w tego typu pomieszczeniach oraz wdychanie brudnego powietrza, które jest pełne toksycznych związków nie jest idealne dla naszego zdrowia. Aktualnie obserwuje się także zwiększoną liczbę zachorowań na dolegliwości płuc, m.in. POChP, astmę czy też różnego typu stany alergiczne na obszarach zanieczyszczonego powietrza. Poza tym statystyczne badania wykazują, że istnieje o wiele bardziej znacząca umieralność w chwili występowania tego typu zjawisk jak smog. Szacuje się, że ok. co trzeci wylew krwi do mózgu znajduje swoją przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza.

Z pomocą przychodzi nam oczyszczacz powietrza, zatem produkt, który jest zdolny niwelować prawie 100 procent wymienionych wcześniej czynników z otaczającego nas w domu powietrza.