Projekty domów z podpiwniczeniem

Wzory domów z podpiwniczeniem to interesujące propozycje dla inwestorów posiadających działkę ze spadkiem terenu, a także dla ludzi szukających budynku z ponadplanową kondygnacją w przyziemiu.

projekty domów z piwnicą

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Przed doborem odpowiedniego projektu trzeba sprawdzić typ gleby i pułap wód gruntowych działki. Warto rozważyć zlecenie specjalnej analizy, jaka przyzwoli na właściwe posadowienie domu, również odpowiednie wykonanie i zabezpieczenie fundamentów.

Projekty domów z piwnicą to ogromna propozycja, niezwykle różna pod względem wymiarów nawierzchni domu, ilości kondygnacji, stylizacji fasad zewnętrznych, oraz funkcji i możliwości spożytkowania ponadplanowego poziomu domu. Projekty budynków z piwnicą otwierają rozmaite zastosowanie i urządzenie powierzchni piwnicy w zależności od potrzeb. Podpiwniczenie to idealne miejsce na warsztat, lub część domu wydzielona do prowadzenia aktywności gospodarczej.oferta budowa domu kraków budowa domu KrakówDodatkową wartością realizacji budynku na podstawie projektu z piwnicą jest naturalna regulacja temperatury budynku. W lecie piwnica będzie go schładzać, natomiast zimą nagrzewać. Oprócz tego wzmaga skuteczność systemu wentylacji – wypróbuj w promocji systemy wentylacji wrocław – budynku.
Choć piwnica jest efektywnym podejściem i pozwala na urządzenie kotłowni, pralni, domowej spiżarni, czy innych pomieszczeń gospodarczych, to jednak łączy się z ponoszeniem przez właścicieli kosztów połączonych z nagrzewaniem.

Piwnice wznoszone są o wiele niżej niż pozostałe kondygnacje domu co powoduje, że jest w nich automatycznie chłodniej i bardziej wilgotno, toteż potrzebują regularnego dogrzewania.