Projekty domów – które mogą pochwalić się największą popularnością na współczesnym rynku?

Egzystujemy w ciągłym biegu. Chroniczny pośpiech coraz bardziej zaczyna nam doskwierać. Wyczerpani tempem codziennego życia, ochoczo uciekamy z wielkich blokowisk i szukamy schronienia na wsi.

budynki

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Decydując się na tak wielkie zmiany stajemy przed szeregiem różnego rodzaju dylematów. Kupno właściwej działki to dopiero początek żmudnej, ale nadzwyczaj satysfakcjonującej drogi. Potem albowiem nadchodzi pora wyboru planu architektonicznego. Rodzi się pytanie: jakie projekty domów cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polaków? Duża część – bo przeszło sześćdziesiąt procent – naszych rodaków inwestuje w gotowe rozwiązania. Czemu tak się dzieje? Przyczyn jest co najmniej kilka. Wiele zależy oczywiście od indywidualnych upodobań i „rozmiarów” budżetu którym w danej chwili dysponujemy. Gotowe projekty domów kosztują znacznie mniej niż te tworzone na zamówienie. Każdy z nich natomiast zawiera opis najistotniejszych funkcjonalności jak również parametrów, rzuty poszczególnych kondygnacji, elewacje, przekroje i dokładne dane techniczne. Trzeba spostrzec, że coraz częściej sięgamy po projekty domów (Archipelag – projekt domu z pompą ciepła) bez garażu. Fantastycznie sprawdzają się one na niedużych działkach. Ich niepodważalnym walorem jest przede wszystkim prosta bryła i funkcjonalny rozkład pomieszczeń.

Poza tym rezygnując z budowy garażu jako części składowej domu zyskujemy dodatkową powierzchnię użytkową budynku. A Waszym zdaniem jak winien wyglądać dom idealny?