Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach a także odpowiedziach

Program rządowy MdM ma dopomóc młodym Polakom zakupić pierwsze własne cztery kąty bądź własny budynek jednorodzinny.
W programie przewidziano parę sposobów udzielenia tejże pomocy: 2 typy wsparcia pieniężnego dla osób, które zamierzają zaciągnąć kredyt na nabycie pierwszego domu – dopłatę do udziału własnego i spłatę jakiejś części kredytu, i pomoc dla tych, którzy pobudują dla siebie pierwszy budynek jednorodzinny czy rozbudują istniejący dom (albo jego część) po czym uzyskają w ów sposób mieszkanie – w postaci zwrotu części wydatków na surowce budowlane.

drzwi wewnętrzne

Autor: Classen
Źródło: Classen
dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
sieć

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Na nieszczęście, nie każdy budujący dom może być beneficjentem programu MdM Wrocław. Należy bowiem spełnić łącznie kilka rygorystycznych wymogów tyczących się między innymi wieku inwestora, wielkości mieszkania jak też ich ceny. Jak długo ma trwać program „Mieszkanie dla młodych”? Zgodnie z rozporządzeniem wnioski o dofinansowanie wkładu własnego wymaganego przy zaciąganiu zadłużenia można składać w okresie do 30.09.2018 r., przy czym o spłatę części kredytu pozyskanego w programie „Mieszkanie dla młodych” możesz wystąpić w ciągu pięciu lat od nabycia mieszkania lub domu.

Niezwykle ciekawym zdał Ci się ten artykuł i opisane w nim wiadomości? To dobrze! Kliknij w ten link i przejdź na nowy adres www (http://www.raj-international.net/stale-urzadzenia-gasnicze-wodne/).

Kiedy pragniemy zaciągnąć pożyczkę na kupno mieszkania, to podanie o dofinansowanie wkładu własnego musimy złożyć najpóźniej przed upływem roku kalendarzowego, w jakim kończymy trzydzieści pięć lat. W sytuacji jeżeli kredyt biorą małżonkowie, warunek wieku dotyczy tylko młodszego z nich. Więcej na .

Czy mieszkania MdM Wrocław są tylko dla małżeństw? Nie, zgodnie z regulacją nabywcą, jakiemu może być użyczone dofinansowanie wkładu osobistego, może być małżeństwo czy osoba wolnego stanu, przy czym nie ma tu istoty, czy osoba ta wychowuje malucha, czy też nie. Oznacza to, że w przypadku osób żyjących w związku nieformalnym wniosek o pożyczkę na nowe domy Wrocław z dopłatą może złożyć jedynie jedna z nich.