Profesjonalne usługi inżynierskie – co warto wiedzieć odnośnie tematu?

Obliczenia MES to skrót oznaczający obliczenia Metodą Elementów Skończonych. Jest to w ostatnich latach co raz bardziej powszechne narzędzie jakie stosuje się obliczeniach inżynierskich. Główną możliwością, którą mamy poprzez wykorzystanie tej metody jest możliwość przekształcenia zbioru równań różniczkowych, jakie opisują dane medium ciągłe na układ równań nieliniowych. Początki stosowania tego typu metody obliczeniowej datuje się na rok tysiąc dziewięćset czterdziesty szósty, w którym to powstał pierwszy komputer ENIAC.

obliczenia

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Już w latach osiemdziesiątych używano metody elementów skończonych w celu rozwiązania problemów liniowych charakterystycznych dla obiektów jednowymiarowych oraz dwuwymiarowych. Z biegiem czasu rozpoczęto również wykorzystywanie powyższej metody obliczeniowej do rozwiązywania problemów obiektów trójwymiarowych.podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa/)W rzeczywistości inżynierskiej stosuje się metodę elementów skończonych między innymi do obliczania trwałości konstrukcyjnych. Dzięki tej metodzie można symulować zmiany kształtu, zmiany naprężeń i odkształceń obiektów, ponadto możemy obliczyć przepływ cieczy lub przepływ ciepła. Innym obiektem pomiarów są maszyny, tutaj można zbadać ich statykę oraz dynamikę. Inną możliwość zastosowania metody elementów skończonych jest także korzystanie z niej podczas pomiarów elektrostatycznych oraz elektromagnetycznych oddziaływań.

Aby odnaleźć porywające treści w sieci, to na początku kliknij w odsyłacz mieszczący się tu i przejdź dalej – na pewno nie będziesz żałować.

urządzenia pomiarowe

Autor: Chriſtopher Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie usługi inżynierskie na wysokim poziomie specjalizują się w takiego rodzaju pomiarach. Analizy symulacyjne są bardzo ważne dla ogromnej części gospodarki. Za przykład użycia tej metody może posłużyć taka branża jak górnictwo, gdzie mierzone są ustroje nośne maszyn. Następne zastosowanie znajdziemy z przemyśle energetycznym do obliczeń wytrzymałościowych wszelkiego rodzaju kotłów, instalacji przemysłowych i innych. Podobnie będzie w przypadku kolei, gdzie siły działające na obiekty są bardzo duże i skomplikowane. Na więcej informacji na temat obliczeń i analiz MES.

Metoda Elementów Skończonych MES aktualnie jest dość popularną usługą, umożliwiającą przeprowadzenie niezwykle złożonych obliczeń na etapie symulacji, przez co możemy przeprowadzić bardzo szczegółowej analizy obiektu oraz jego reakcji pod wpływem działających na obiekt sił. Oprócz pomiarów metodą elementów skończonych firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu wysokiej klasy badań inżynierskich oferują inne usługi, takie jak obliczenie wpływu pulsacji ciśnienia w układach hydraulicznych i innych. Pulsacja ciśnienia, pomiary drgań i przyspieszeń, czy też badania termowizyjne to główne usługi, które świadczą takiego rodzaju przedsiębiorstwa (więcej).