Produkcja produktów inspirowanych sztuką regionalną

We współczesnych propozycjach częstokroć jest możliwość spotkać elementy wystroju inspirowane sztuką ludową. Współcześni designerzy poszukują inspiracji w rdzennej tradycji.

grafiki

Autor: CA Dept of Insurance
Źródło: http://www.flickr.com
prezent z polski

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Swoje wzory ubogacają elementami zaczerpniętymi z twórczości ludowych twórców prawie z całego świata, jednakże polska sztuka ludowa cieszy się wyjątkowym powodzeniem. Miliony Polaków od dziesięcioleci emigruje do wielu krajów całego świata.

Nie chcesz, by intrygujące posty Cię ominęły? Zatem z pewnością przypadnie Ci do gustu istotna witryna (https://oknar-internorm.pl/), na której można przejrzeć inne wpisy.

Co parę lat powracają do kraju przodków, by zobaczyć jak żyje się teraz w tym kraju. Dla nich ważne jest, żeby po powrocie dać bliskim prezent z Polski – polecany artykuł.

Kultura ludowa to folklor i sztuka wymowne dla populacji zamieszkujących wyznaczone obszary. Wyrasta ona ze wspólnych doznań historycznych, form gospodarzenia i warunków życia. Na jej kształt oddziałują również cechy etniczne i warunki środowiska przyrodniczego.
Projektanci nawiązują do etnicznych modeli zarówno sprzętów, jak i wszelkich innych rzeczy potrzebnych do wyposażenia wnętrz. Ich architekci nawiązują do funkcjonalizmu i do postaci wypracowanych przez prostych rzemieślników.
Powszechność stroju ludowego jest ściśle powiązana z umiejętnościami tkackimi. Dawniej tkaniny lniane na koszule i bieliznę pościelową, były tworzone osobiście przez mieszkańców wsi.

Współcześnie, wraz z upadkiem ceremoniałów ubioru ludowego, ograniczeniu uległa także miejscowa produkcja tkanin, zaś desenie z takich materiałów są obecnie wykorzystywane na poduszki w paski, czy obrusy łączące się ze sztuką ludową(link do ).
Warto podkreślić, że aktualnie produkcja wyrobów inspirowana sztuką ludową odbywa się w taki sposób, ażeby nie szkodzić otoczeniu naturalnemu.