Potencjał który drzemie w obecnie produkowanych bloczkach komórkowych, oferta takich produktów firmy hplush.

Współczesne materiały budowlane powinny mieć jak najmniejszą cieplną przepuszczalność, dzięki temu budowane z nich budynki charakteryzują się dużą oszczędnością energii. Tak naprawdę jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest zwyczajne powietrze. Mając to na uwadze w pewnym momencie wymyślono, żeby w tradycyjnych cegłach czy pustakach zastosować materiał, który w dużej mierze będzie się składał z maleńkich bąbelków powietrza.

Bloczki z betonu komórkowego są lekkie i wytrzymałe.

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Było to bardzo ważne odkrycie, bo okazało się, że tak zmienione elementy mają znacznie lepsze parametry od dotychczasowych. Jednym z tego typu budowlanych materiałów jest komórkowy beton, w jakim powietrze zajmuje nawet do 80 procent całkowitego rozmiaru. Dzięki temu obiekty postawione z tego typu elementów cechują się znacznie mniejszym zapotrzebowaniem na energię. W chwili obecnej beton komórkowy to jeden z najnowocześniejszych surowców, z których da się stawiać zewnętrzne ściany.

Ta oferta bank rumia jest niezwykle ciekawa i jeżeli szukasz większą ilość informacji na opisywaną tu kwestię, to odnajdziesz je tutaj.

Dzięki swoim parametrom pozwala też na konstrukcje jednowarstwowe, w jakich ściany złożone są jedynie z niego.

Beton komórkowy zyskuje coraz większą popularność w segmencie budowlanych materiałów, a jednym z jego największych wytwórców jest duńska firma hplush (dowiedz się więcej), mająca także oddział w naszym kraju. Działa ona u nas od roku 2005 i od tego czasu rozwinęła sieć kilku produkcyjnych zakładów wytwarzających elementy z betonu komórkowego.

Bo to właśnie taki beton jest podstawą produkcji firmy, a w tak naprawdę produkty z niego wykonane. Asortyment produktów firmy hplush jest bardzo szeroki, bo obejmuje bloczki o gęstościach od 350 do 700 kg/m3, co jest obecnie jedyną taką ofertą na polskim rynku. Bloczki są oferowane w dużej liczbie wymiarów, a wszystkie wykonane są z materiałów najwyższej jakości i z bardzo dużą precyzją. Plusem wyrobów firmy hplush jest zaawansowana technologia, pozwalająca na uzyskanie tolerancji jednego milimetra, co będzie pozwalać na bardzo precyzyjne wykonanie konstrukcji. Oprócz typowych bloczków firma posiada też w swojej ofercie wszystkie niezbędne drobiazgi do połączeń, czyli kształtki i cienkowarstwowe zaprawy.