Posiadanie własnego interesu jest bardzo wymagające, ale może przynieść znaczne zyski

Jeżeli zamierzamy założyć własną działalność, to musimy mieć wyjątkowo wiele wytrwałości oraz odporności na stres. Dobrze będzie też dużo poczytać, aby być przygotowanym na najróżniejsze wypadki.

Przede wszystkim trzeba jednak wiedzieć, co się stanie, gdy firma będzie np. posiadała długi.
Każdy startujący biznesmen zdaje sobie sprawę z tego, iż zakładanie firmy bywa niezmiernie uciążliwym zadaniem. Zwłaszcza jeżeli pragniemy na ten przykład otworzyć lokal gastronomiczny. Mnogość dokumentów, które musimy wypełnić oraz takie podstawowe sprawy jak koncesja na alkohol mogą spowodować, iż będziemy bardzo zmęczeni. Jeśli jednak uda nam się to wszystko pozałatwiać i otworzyć własny lokal, to warto mieć w pamięci, że w przypadku, kiedy będziemy zalegać z jakimikolwiek opłatami, może być zastosowany tytuł egzekucyjny (więcej o autorze). Nie należy go mylić z tytułem wykonawczym.

jadalnia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju zakładanie firmy (znajdź tutaj) nie było nigdy proste. Dużo osób chce prowadzić własny biznes, lecz nie każdy będzie tak wytrwały, aby sobie z tym poradzić. Jeżeli już uda się nam pozałatwiać wstępne zezwolenia oraz uzyskać tak istotne rzeczy jak koncesja na alkohol (dodatkowe info), to duża część trudu już za nami. Należy jednakże pamiętać, że jeśli nasz sklep popadnie w długi, to sąd ma prawo zastosować tytuł egzekucyjny, gdzie jasno określone jest, jak wiele jesteśmy dłużni.

Jednakże dopiero tytuł wykonawczy sprawia, iż można zacząć odzyskiwanie długu. Należy więc mieć to w pamięci, jeśli zalegamy z opłatami. W tym wypadku opłaca się zatrudnić Mediatora.