Posiadanie swojego domu to najfajniejsza rzecz na świecie – mamy swe miejsce na ziemi z ogródkiem i kawałkiem zieleni

Mało istotne czy mamy dom albo mieszkanie – najistotniejsze jest to, że jest to nasza przystań, gdzie wracamy codziennie z biura i gdzie mamy możliwość naładować baterie.

blok

Autor: art.widi
Źródło: art.widi
O swą przystań musimy dbać – to jasne. Każdy wszakże kocha zadbane wnętrza, ponieważ wówczas lepiej nam się funkcjonuje oraz odpoczywa. Jednakże, co jakiś czas należy coś zreperować albo wymienić. Oczywiście, jest to związane z jakimiś kosztami, ale jest konieczne, aby mieć nadal ten sam komfort życia. Czasami na przykład należy kupić nowe okna. Jeżeli nasze mieszkanie jest wiekowe i okna niestety nie są szczelne, to odczuwamy to z pewnością jako spory dyskomfort. Szczególnie zimą, gdy wiatr wieje po całym mieszkaniu. Musimy wówczas zarządzić wymianę wszystkich okien – najlepiej od razu, by mieć problem z głowy za jednym zamachem. Nowe okna muszą spełniać szereg wymogów. Przede wszystkim muszą utrzymywać ciepło w pokojach, ale powinny mieć również możliwość mikrowentylacji, aby szyby nie zaparowały. To szalenie ważne, gdyż zimą skraplająca się na oknach woda wygląda nieładnie. Dodatkowo, nowe okna – kontynuuj – muszą zapewniać maksymalne wygłuszenie hałasu z ulicy.

Jasne jest, że nie istnieją okna, które mogłyby wygłuszyć zgiełk w 100%, gdyż nikt nie żyje w bunkrze, ale są okna, które gwarantują spore wyciszenie. Dzięki temu nasze mieszkanie wyda nam się jeszcze fajniejszą oazą do relaksu po ciężkim dniu w biurze, gdy zechcemy poczytać książkę i napić się kawy.