Popularne lampy w mieszkaniach

Dekorowanie mieszkania to nie lada gratka dla osób, którzy dopiero, co zostali właścicielami własnego m. To przyjemność, a równocześnie stres związany chociażby z koniecznością zmieszczenia się w określonych kwotach. Obok mebli, często również potrzebne nam są odpowiednio dobrane lampy.

Oświetlenie to temat umniejszany w tego typu zabiegach. A przecież nie od dziś wiadomo, że lampy do kuchni różnią się od tych z łazienki czy pokoju. Mało tego dobre oświetlenie wzbogaca wnętrza. Stanowi fundamentalną część jego wyglądu, a na dodatek pomaga tworzyć jedyną w swoim rodzaju atmosferę domowego ogniska.

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

W salonach dominuje światło płynące z lamp wiszących. Są to najczęściej miejsca reprezentacyjne naszych mieszkań, w których często siedzimy ze znajomymi. Światło górne umożliwia równomierne oświetlenie całej powierzchni, natomiast umieszczone w różnych kątach lampki stojące, dodają jeszcze blasku określonym elementom pokoju. I tutaj sprawdzają się lampy kryształowe. Światło odbija się od szklanych paciorków i fantastycznie rozprasza się po ścianach, dodając pomieszczeniom aury tajemniczości. Lampy stojące można dowolnie konfigurować, dzięki czemu wciąż i wciąż możemy przystrajać nasze biura. I chyba nie ma nic bardziej relaksującego niż po ciężkim dniu pracy, we własnym łóżku utulić się do snu czytaną, przy nocnej lampce, książką.

A skoro przy spaniu jesteśmy, to dzieci również często zasypiają przy świetle. W tym celu produkuje się lampki nocne (zobacz lampki nocne klasyczne) dla dzieci. W zależności od stopnia rozwoju dziecka przybierają różne kształty. Czasem oprócz żarówki, w lampkę włożona jest pozytywka, aby bobasy mogły oswajać się z otoczeniem. Unikalną ozdoba samą w sobie są lampki przypominające np. karuzele z wesołego miasteczka, które po wprawieniu w ruch mechanizmu, grają, ruszają się no i… świecą. Lampki dla najmłodszych pełnią, zatem również funkcję dydaktyczną, ale i przeganiają groźne zmory i upiory.
Lampki z konikami nie postawimy pewnie na biurku w pracy, ale o zgodnym z zasadami bhp oświetleniu naszego miejsca pracy nie można zapominać. Wszak spędzamy tam większość życia, a nasze oczy to bezcenny skarb.
Światło lampy potrafi ogrzać nawet z pozoru najzimniejsze miejsce.

Intryguje Cię ta problematyka? Kliknij ten link i sprawdź, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści swojego postu!

Dlatego też, jeśli masz wrażenie, że w twoim oświetleniu coś nie gra, kup sobie nową lampę.