Pomocne akcesoria dla każdej złotej rączki

Jesteś jednostką, dla jakiej składanie mebli, reperacja kapiącego kranu czy też budowa karmnika dla ptaków to tylko radość? Jeśli tak, poznaj nieco przydatnych sprzętów, które sprawią, iż zabawa w „zrób to sam” będzie jeszcze bardziej rozkoszna.
Zacznijmy od wiertarki.

link do strony

Autor: Paul Pitman
Źródło: http://www.flickr.com
śruby

Autor: Silfra
Źródło: Silfra
Liczba dostępnych na rynku wiertarek mogłaby niejednego przyprawić o zawrót głowy. Oto nieco kluczowych informacji, które pomogą Ci w dokonaniu należytego sprawunku. Wiertarki dzielimy na amatorskie oraz sprzęt profesjonalny. Pierwsze z nich to kapITalne rozwiązanie dla kogoś, kto korzystał będzie z przyrządu sporadycznie, do paręnastu razy na rok. Drugie to sprzęt zaprojektowany do ciągłej pracy. W każdej z tychże grup znajdziemy kilka rodzajów wiertarek. Do najpopularniejszych przynależą centrum wiertarskie udarowe, jakie umożliwiają drążenie w dość twardych materiałach, jak choćby cement.
Jeśli masz już wiertarkę, wybierz się teraz na wycieczkę do auta, otwórz bagażnik oraz sprawdź, czy posiadasz wszelkie elementy potrzebne do reperacji czterokołowca oraz gwarantujące bezpieczeństwo w razie wypadku, takie jak między innymi: koło rezerwowe, lewar, trójkąt ostrzegawczy czy gaśnica. Do tej listy powinniśmy dodać zestaw kluczy nasadowych, mieszczący aż parędziesiąt elementów, które sprawdzają się nie jedynie w wozie, ale także podczas majsterkowania. Znasz to uczucie, kiedy wieszasz obraz, a on przechyla się .

Przy pomocy samopoziomującego lasera krzyżowego bez kłopotu prosto postawisz nie tylko obraz, lecz też półki na ścianie czy też płytki w czasie remontu mieszkania. Z pewnością przyda Ci się także kilka sztuk pojemników na przeróżne drobiazgi takie jak gwoździe lub śruby.