Polerowany beton – cała prawda o tej technologii

Polerowany beton jest to posadzka z betonu poddana odpowiedniej obróbce mechanicznej – polerowaniu i szlifowaniu jak też chemicznej – impregnacji.
Przede wszystkich jest to technologia renowacyjna, jednak można w niej uzyskiwać także nowe podłogi z betonu, zarówno dekoracyjne, jak także przemysłowe.

O tym, że beton jest materiałem trwałym, trwałym nie trzeba nikogo przekonywać. Wykorzystywali go już Starożytni Rzymianie.

Czy ten tekst wciągnął Cię zupełnie? Jeżeli tak, to zobacz także odmienny oryginalny artykuł (https://foxenergy.pl/fotowoltaika), który zawiera podobne interesujące informacje.

W naszym kraju z profesjonalnie zrealizowanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od blisko 20 lat. A ponieważ podłogi to powierzchnie w największym stopniu narażone na eksploatowanie w każdym obiekcie, to również posadzki betonowe wykonane paręnaście lub parę lat temu nastręczają już renowacji.

beton szlifowany

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie fabryki, które mają podłogi betonowe nadające się do wykonania polerowanego betonu są zakładami działającymi „w ruchu”. Częstokroć nie da się, poza okresem urlopowym czy też świętami, wyłączyć chociażby część zakładu dla przeprowadzenia napraw posadzek na przykład w żywicznych technologiach. Tymczasem można uskutecznić beton szlifowany. Robocze pola – miejsca w jakich wykonywana jest naprawa doświadczony wykonawca łatwo powiąże bez widocznego znaku. W miejsce szarej, matowej, poplamionej posadzki Inwestor dostaje polerowany beton, kto w swoim wyglądzie jest szlachetny, błyszczący przypominający kamień naturalny.

I ten widok odbijających się w posadzce regałów z towarem, czy też maszyn produkcyjnych – każdemu kto zauważa to po raz pierwszy, zwykle na chwilę zapiera dech w piersi. Trudno to opisać, musimy to zobaczyć.