Podstawowe informacje o różnych rodzajach drzwi wewnętrznych, jak są najczęściej używane.

Drzwi wewnętrzne pełnią w naszych mieszkaniach i domach jedną zasadniczą rolę, to znaczy rozdzielają dane pomieszczenia od siebie. W odróżnieniu do drzwi wejściowych, które muszą być solidne, porządne i z atestowanymi zamkami, drzwi do wewnątrz mogą mieć zupełnie odmienną budowę.

Roboty budowlane

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu tego, że między domowymi pomieszczeniami nie będzie trzeba jakiejś specjalnej ochrony, to z tego powodu często wykorzystuje się w nich dużo przeszkolonych powierzchni. Szkło oprócz tego, że ładnie wygląda ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie przepuszcza ono światło. Przez to przy przeszklonych drzwiach nawet jeżeli będą one zamknięte, to w środku będzie przyjemnie i jasno. Drzwi wewnętrzne przeważnie wykonane są z drewna, ale ich konstrukcja także różni się od ciężkich, masywnych drzwi zewnętrznych. Jeśli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź link Invado. W wielu przypadkach używa się w nich odpowiednie płyty mające kształt plastra miodu. Z jednej strony daje to dużą lekkość, ponieważ mają niewiele materiału, a z drugiej gwarantują odpowiednią wytrzymałość oraz sztywność.
Drzwi wewnętrzne występują w wielu różnych odmianach i modelach. Najbardziej popularne są typowe skrzydła montowane w futrynach, zależnie od oczekiwań otwierane one mogą być w prawą lub lewą stronę. Standardowo tego typu drzwi oferowane są w kilku szerokościach, przykładowo w łazienkach przeważnie stosuje się skrzydła o szerokości 70 lub 80 cm, dzięki czemu dopasować je można do większości otworów drzwiowych. Zależnie od charakteru pomieszczenia odmienna będzie również ich konstrukcja.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten link i zobacz, jak podszedł do tego tematu inny autor w treści swojego artykułu.

We wspomnianych już łazienkach skrzydła najczęściej mają mniejszą ilość szyby, za to z powodów bezpieczeństwa niezbędne jest użycie odpowiednich otworów wentylacyjnych. Za to jeśli chodzi o drzwi do kuchni czy pokojów szkła z reguły jest znacznie więcej, nawet będzie to zalecane z powodu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniach.

W niektórych przypadkach, przykładowo w miejscach, gdzie nie ma dużo miejsca można zastosować inne odmiany drzwi, bardzo dobrze sprawdzają się tam na przykład drzwi harmonijkowe czy przesuwne.