Plexa szeroko używana w różnych branżach

Płyta z plexi to przezroczyste tworzywo syntetyczne, jakiego podstawowym składnikiem jest polimer. Jest sztywnym, naturalnie transparentnym tworzywem termoplastycznym.

plexa mleczna

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie termiczne i spawanie

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Plexa bezbarwna, plexa mleczna – wpis na-: idź do serwisu – mleczna, biała, Kolorowa i przezroczysta, z połyskującą nawierzchnią, albo matową, stwarza dużo możliwości przeznaczeń odpowiadającym różnym zapotrzebowaniom konstruktorów. Atrybutem tego typu płyty jest niezwykle duża transparencja w obrębie światła widzialnego, łatwa obróbka ze względu na jej przymioty termoplastyczne, również szansa barwienia na niezliczoną ilość barw. Plexa jest szeroko stosowana w różnych sektorach. Jest wytrzymała na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dobrze przepuszcza światło. Ogromną wartością jest sposobność poddania recyklingowi. Takiego typu materiał jest wykorzystywany jako okna okna drewniane wrocław w oknar-internorm.pl w jednostkach podwodnych, samolotach, także jako świetliki, daszki, bądź fasady. Surowiec dobrze sprawdza się na ekrany akustyczne, cieplne, ekrany dla projektorów cyfrowych, lub panele reklamowe. Plexa jest stosowana jako biżuteria artystyczna. Płyty plexi jest możliwość swobodnie ciąć, frezować, borować, sklejać, zgrzewać i spawać. Można je także upiększyć malując pod ciśnieniem, nanosić farby na gorąco, a także oklejać poniektórymi typami folii samoprzylepnych. Ciekawym podejściem zastosowania plexi jest zatapianie nią rozmaitych obiektów.

Płyty z plexi niezwykle często używane są jako substytut szkła, bowiem są lżejszym i mniej delikatnym surowcem. Jego walorem jest także to, że nie wykrzywia obrazu.