Panele czy siatka? Które ogrodzenie wyselekcjonować

Fabrykanci ogrodzeń oferują bez liku rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów. Wśród nich możemy wskazać dwie podstawowe grupy: płoty panelowe oraz z siatki. Różnią się one nie jedynie technologią wykonania, lecz także ceną, wyglądem oraz komplikacją montażu.Zanim postawisz na jeden z wariantów, zaznajom się z ich specyfiką.

Systemy ogrodzeniowe z paneli(polecamy panele ogrodzeniowe) to opcja skierowana przede wszystkim do ludzi ceniących estetykę. Dzięki różnorodności modeli można postawić na przęsła klasyczne, dekoracyjne, a także zupełnie niepospolite, których wygląd możesz modyfikować wedle własnego uznania. Ważna jest prostota i prędkość montażu systemów panelowych – da sobie radę z nim każdy majsterkowicz. Starczy tylko odpowiednio wytyczyć przebieg płotu, określić punkty umiejscowienia słupów w ziemi, a później postępować według instrukcji dostępnych w necie.

Siatka . Cena w przeliczeniu na metr bieżący płotu stanowi główną przewagę systemów ogrodzeń z siatki nad owymi z paneli.

Masz chęć na kolejną publikację na omawiany tu wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to użyteczna oferta (www.aner.com.pl/).

Z tego powodu warto wykorzystać ją dla przykładu po bokach i z tyłu posiadłości, nawet jeśli od frontu wyselekcjonowaliśmy panele ogrodzeniowe. Siatki ogrodzeniowe mogą być plecione czy zgrzewane. Pierwsze są klasyczne, z reguły o oczku w kształcie rombu. Cechują się także znaczą giętkością. Najbardziej wzięte są cynkowane albo powlekane zielonym PVC. Siatki spawane zaś stylistyką przypominają ogrodzeniowe panele. Mają oczka kwadratowe lub prostokątne. Są też o wiele sztywniejsze od siatek plecionych.

dom jednorodzinny
Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Obydwa rodzaje ogrodzeń z siatki osiągalne są w wielu wzorach, dlatego z całą pewnością odnajdziemy taką, jaka nie jedynie ochroni posesję, lecz także zaakcentuje jej wygląd.

Warto jednakże mieć na uwadze, iż montaż siatki jest trudniejszy a także zajmuje więcej czasu niż w wypadku paneli. Nastręcza umiejętnego napięcia jak też dostosowywania do ułożenia terenu. Dlatego w tym przypadku dobrze jest zwrócić się po pomoc do fachowców. Jeśli zatem zależy nam na oszczędności, korzystniej wybrać siatkę.

Jeżeli jednak stawiamy głównie na stylistykę i łatwość montażu, warto pomyśleć nad panelami.Do płotu trzeba wyselekcjonować stosowną bramę. Jeśli chodzi o bramy Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk oraz inne duże miasta mają ich w ofercie całe mnóstwo – sprawdź np .