Ozdabiania waskiej kuchni

Aranżacja małej kuchni- zmory polskich mieszkań, zwłaszcza tych w blokach z lat 70-tych – może powodować wiele komplikacji. W jaki sposób ją wyposażyć, ażeby znalazło się miejsce na ekwipunki, jakich potrzebujesz? Właściwie rozmieszczona zabudowa, chłodziarka mniejszych wymiarów i sprytnie schowane AGD przyzwolą wygospodarować troszeczkę więcej przestrzeni w małej kuchni.W myśl zasady „czarne wyszczupla”, zrezygnuj z ciemnych mebli w małej kuchni. Zainwestuj w jasne barwy szafek i półek, w szafki podtynkowe (zobacz w naszym sklepie).

mała kuchnia

Autor: Leon Brocard
Źródło: http://www.flickr.com
Jasna monochromatyczna tonacja wizualnie zwiększy pomieszczenie. Do białych bądź pastelowych sprzętów pasują jasne blaty. Najlepiej, kiedy będą odbijać światło. O ile do kuchni przez większą część dnia wpadają promienie słoneczne, nie nabywaj sprzętów z lśniącymi frontami, gdyż mogą one razić. Nie ma też co przesadzać z dekoracjami okiennymi, starczą zasłonki (np. do połowy okna) czy zazdrostki, bez zasłon. Nie chcesz firanek? Zamontuj rolety (rolety warszawa targówek) wewnętrzne. Ściany w niedużej kuchni nie powinny być ciemne. Ponad blatem połóż jasne tapety albo płytki kuchenne. Mogą sprawdzić się również fototapety.

Przeczytaj, co zamieszczono w najnowszym wpisie (http://inwencja-meble.wroclaw.pl/meble-kuchenne/) – to także odnosi się do takiej samej tematyki, więc niewątpliwie także Cię zaintryguje.

Te z motywem powiększonych kwiatów albo zdjęć spowodują, iż na ich tle sprzęty będą wydawać się mniejsze, a co się z tym wiąże – pomieszczenie będzie wizualnie większe. Zrezygnuj z zabudowy od posadzki pod sklepienie. Lepiej zainwestować w głębsze, za to niższe szafki. W dolnych szafkach nie montuj cokołów, pozostaw jedynie nóżki, dzięki czemu będą wyglądać lekko.

Kuchenka

Autor: hichem Merouche
Źródło: http://www.flickr.com
Niskie szafki, dosięgające bioder albo pasa, to odpowiednie rozwiązanie. Im większa odległość między dolnymi i górnymi szafkami, tym łatwiej odnieść wrażenie, iż w pomieszczeniu jest więcej powierzchni. Powierzchnię między blatem przygotowawczym a wiszącymi szafeczkami można maksymalnie wykorzystać, montując tam listwy z haczykami na kubki, łyżki i pozostałe akcesoria kuchenne. Funkcjonalne są również drzwiczki otwierane do góry, tak jak właz bagażowy w samolocie. Do niewielkiej kuchni pasują tak zwane sprzęty wielozadaniowe. Praktyczny jest półwysep, jaki wykorzystuje do maksimum skromną powierzchnię pomieszczenia, a do tego umożliwia wygodnie przygotowywać posiłek oraz stołować się w kuchni. Powierzchnię pod półwyspem warto zająć do przechowywania drobnego AGD a także innych kuchennych drobiazgów.