Otrzymanie patentu europejskiego jest zadaniem raczej skomplikowanym

Jeśli planujemy otrzymać patent na terenie UE, to trzeba załatwić mnóstwo niezbędnych formalności. Taka ochrona spowoduje, iż nasz produkt będzie ochraniany w każdym kraju, w którym ów patent został wystawiony.
Po pierwsze warto także upewnić się czy nasz towarowy znak może być bezproblemowo zarejestrowany.

ćwiczenia fitness
Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
patent europejski
Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Weryfikacja znaku to proces, którym może się zająć specjalna spółka.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zajrzyj zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj (http://nieruchomosci.dominplus.pl/magazyny) do woli o interesujących Cię kwestiach.

Posprawdza ona czy można go zarejestrować w różnych krajach. Gdy już zyskamy w tym temacie pewność, to można postarać się o zgłoszenie patentowe. Jako, iż Polska jest członkiem Europejskiej Organizacji Patentowej, możemy w pojedynczym formularzu ustalić, w jakich krajach dany patent ma działać. Jeśli dochodzi do różnych konfliktów, to warto wynająć firmę, która przeprowadza mediacje w sprawach cywilnych. Zatroszczy się ona o ich pomyślne zakończenie.

przekrój - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy sprzedawać Produkty na terenie UE, to czeka nas długa droga przez dużo instytucji. Przede wszystkim sama weryfikacja znaku towarowego jest zaledwie wstępem, który umożliwi nam upewnienie się czy nasz towarowy znak można zarejestrować.

Bardzo nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przejrzeć nasz wpis. Jeśli czujesz chęć na więcej, to kliknij link drzwi wewnętrzne w stylu angielskim i przejdź do następnej strony.

Dopiero potem można rozpocząć kolejne procedury. Jeżeli chcemy uzyskać patent europejski, to należy mieć w pamięci, że zgłoszenie powinno być dokonane w urzędowym języku EUP. Trzeba go również dokonać na oficjalnym formularzu.

Jeśli dojdzie do jakichś sporów powiązanych z patentami, to być może niezbędna będzie nam firma, która przeprowadza mediacje w sprawach cywilnych. W ten sposób wyjaśnimy wszelkie niejasności z innymi firmami.