Ostatecznym elementem wykończenia budynku na zewnątrz jest jego ocieplenie oraz nałożenie tynku

W naszej ojczyźnie mamy możliwość spotkać jeszcze ogromną ilość budynków, które są niedokończone — na zewnątrz świecą po prostu pustaki.
Dawniej o ociepleniu budynku oraz otynkowaniu go decydowała zasobność portfela.

drzwi wewnętrzne pełne

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg
Przez to, że elewacja nigdy nie była tania, to nie wszystkich było na nią stać. Jeżeli więc budujemy dom (gotowe domy na sprzedaż) i pragniemy, żeby od zewnątrz był tak elegancki, jak w środku, to trzeba elewację wpisać do kosztorysu. Nie ma innej możliwości. Z pewnością będziemy dumać nad kolorem, który będziemy mieli zamiar położyć na ścianach. I tutaj należy wziąć pod uwagę kilka spraw. Jeśli przykładowo nasz budynek ma wiele załamań, balkonów i jaskółek, to powinniśmy postawić na delikatne kolory. Jeżeli jest jednolitą bryłą o nieskomplikowanych kształtach, to można pofolgować sobie z kolorem. Jednakże powinniśmy także mieć na uwadze otoczenie. Jeśli wybudowaliśmy dom w okolicy, gdzie zabudowa jest gęsta, to lepiej będzie nie stawiać na coś krzykliwego. właściciele domów pod lasem również powinni pamiętać o tym, że budynek powinien współgrać z odcieniami przyrody. Następną sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, aby kolor elewacji pasował do dachu. Dużym błędem będzie zakupienie koloru, który będzie się kłócił z kolorem dachówek na naszym własnym dachu! I ostatnia sprawa — odcień powinien podobać się nam.

Jeżeli wszyscy wokół twierdzą, że należy wybrać ciemny różowy, a my po prostu nie cierpimy tego koloru, to nie wyraźmy na to zgody i już. To ma być wszakże nasz dom i przede wszystkim nam powinno się podobać wszystko, co będzie w środku oraz na zewnątrz.