Osoby niepełnosprawne funkcjonują wokół nas i nie możemy tego nie zauważać

To my, całkowicie sprawni mamy obowiązek robić wszystko, by takie osoby miały możliwość w miarę naturalnie funkcjonować, a nie zamykać się w mieszkaniu z powodu braku możliwości poradzenia sobie poza nim samemu.
czasem z pozoru dla osób całkowicie sprawnych błahe, niewielkich rozmiarów krawężniki wykluczają takiej osobie niepełnosprawnej wyjście chociażby do sklepu.

zamek
Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie te potrzeby okazują się w takim stopniu zauważalne i głośno się o nich mówi, iż coraz więcej punktów jest przystosowanych do poruszania się przez osoby niepełnosprawne. Pierwszorzędnym przykładem na to niech będą toalety miejskie czy te w sklepach wielkopowierzchniowych.

Po przeczytaniu tego materiału, polecam pozostałe wiadomości na przedstawiany temat, które będą nie mniej wciągające.

Nam zupełnie sprawnym nie przeszkadza, że jest tam zamontowany przykładowo podajnik ręczników papierowych, a dla osób niepełnosprawnych okazuje się to sposobność poradzenia sobie z kolejną sprawą osobiście. Tak samo wygląda sprawa jeśli rozchodzi się o poręcze dla niepełnosprawnych. Żadnemu z nas przecież nie przeszkadzają zatem z jakiego powodu mielibyśmy ich nie montować, skoro są w mocy bardzo udoskonalić sprawę każdemu niepełnosprawnemu – zobacz kompletną propozycję na tej stronie? Nie powinniśmy się zamykać na takie problemy, gdyż najgorszą rzeczą dla osób niesprawnych ruchowo jest znajdowanie się w izolacji spowodowane niemożnością samodzielnego poruszania się.

http://www.impeco.pl/
Autor: http://www.impeco.pl/
Źródło: http://www.impeco.pl/

Mamy obowiązek jeszcze bardziej otwierać się na potrzeby takich ludzi. Im faktycznie nie okazuje się potrzebne nasze współczucie, ale utworzenie możliwości do swobodnego istnienia w społeczeństwie.