Osoby niepełnosprawne funkcjonują wokół nas i nie możemy tego nie zauważać

To my, całkowicie sprawni mamy obowiązek robić wszystko, by takie osoby miały możliwość w miarę naturalnie funkcjonować, a nie zamykać się w mieszkaniu z powodu braku możliwości poradzenia sobie poza nim samemu.
czasem z pozoru dla osób całkowicie sprawnych błahe, niewielkich rozmiarów krawężniki wykluczają takiej osobie niepełnosprawnej wyjście chociażby do sklepu.

zamek

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie te potrzeby okazują się w takim stopniu zauważalne i głośno się o nich mówi, iż coraz więcej punktów jest przystosowanych do poruszania się przez osoby niepełnosprawne. Pierwszorzędnym przykładem na to niech będą toalety miejskie czy te w sklepach wielkopowierzchniowych.

Po przeczytaniu tego materiału, polecam pozostałe wiadomości na przedstawiany temat, które będą nie mniej wciągające.

Nam zupełnie sprawnym nie przeszkadza, że jest tam zamontowany przykładowo podajnik ręczników papierowych, a dla osób niepełnosprawnych okazuje się to sposobność poradzenia sobie z kolejną sprawą osobiście. Tak samo wygląda sprawa jeśli rozchodzi się o poręcze dla niepełnosprawnych. Żadnemu z nas przecież nie przeszkadzają zatem z jakiego powodu mielibyśmy ich nie montować, skoro są w mocy bardzo udoskonalić sprawę każdemu niepełnosprawnemu – zobacz kompletną propozycję na tej stronie? Nie powinniśmy się zamykać na takie problemy, gdyż najgorszą rzeczą dla osób niesprawnych ruchowo jest znajdowanie się w izolacji spowodowane niemożnością samodzielnego poruszania się.

http://www.impeco.pl/

Autor: http://www.impeco.pl/
Źródło: http://www.impeco.pl/

Mamy obowiązek jeszcze bardziej otwierać się na potrzeby takich ludzi.

Niesłychanie interesujący tekst, prawda? Jeżeli również tak uważasz, to wejdź inne pomocne wpisy, które pochłoną Cię kompletnie.

Im faktycznie nie okazuje się potrzebne nasze współczucie, ale utworzenie możliwości do swobodnego istnienia w społeczeństwie.