Opis podstawowych różnić pomiędzy ubikacjami publicznymi a domowymi łazienkami.

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu i obiekcie publicznym, dlatego też warto zadbać o to, aby była właściwie wyposażona. Lecz o ile podstawowe Wyposażenie będzie takie samo, ponieważ bez muszli klozetowej albo kranu na pewno się nie obejdzie, to już co do pozostałych rzeczy różnice są wyraźne.

W pierwszej kolejności w domowych łazienkach jest dużo rozmaitych mebli, które właściciele wykorzystują na przechowywanie rozmaitych przedmiotów. W przypadku ubikacji publicznych meble w zasadzie potrzebne nie będą, co najwyżej przydadzą się jakieś haczyki na ubrania. Analogicznie jest z pralką, wanną, półkami na kosmetyki czy wieszakami na ręczniki, one także pojawiają się jedynie w domach i mieszkaniach.

Stworzyliśmy dla Ciebie ciekawy news (http://www.geo-synt.pl/) – tam odkryjesz ogrom intrygujących informacji oraz postów. Nie zwlekaj tylko wejdź!

Przy toaletach publicznych są po prostu niepotrzebne, bo też i zastosowanie tego typu miejsc jest trochę inne.

Wyposażenie

Autor: FELICIA 卉樂
Źródło: http://www.flickr.com
topsanit.pl/pl/c/Meble-lazienkowe/66/1/default/1/f_producer_48/1

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Przy publicznych toaletach w pierwszej kolejności jest odpowiednia wytrzymałość. Odwiedzają je bowiem różne osoby, jakie nie zawsze zachowują się tak jak należy. Z takich też powodów podajnik ręczników papierowych zrobiony być musi solidnie, a jednocześnie być na tyle wygodny, żeby każdy z niego mógł odpowiednio skorzystać. W ostatnim czasie naprawdę dużo uwagi zaczyna się zwracać na dopasowaniu obiektów do potrzeb osób które mają problemy z poruszaniem się tego też powodu często spotykanym widokiem w toaletach publicznych są poręcze dla niepełnosprawnych, za pomocą których mogą oni wygodnie korzystać z tego typu pomieszczeń. Niejednokrotnie ubikacje mają większą powierzchnię, więc bez problemów zmieści się w nich wózek.