Okleiny ścienne w dekoracji pomieszczeń

Projektanci urządzania pomieszczeń zaskakują nas coraz to śmiałymi trendami. W gruncie rzeczy we współczesnej aranżacji mieszkań dozwolone jest wszystko co prowadzi do realizacji celu, naszego wyobrażenia co do końcowego efektu designu domu. Najpopularniejszym detalem do przystrajania wnętrz są obrazy. Mogą to być reprodukcje, stare portrety, grafiki.

fototapeta - ulice miasta

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród propozycji sklepów internetowych można wyszukać dużo fototapet przeznaczonych do różnych pomieszczeń i prezentujących przeróżne desenie, sklasyfikowane na mnóstwo rodzajów m.in. architektura, pejzaże, zwierzęta oraz fototapety uliczki. Dekorację tę można zastosować w każdym pomieszczeniu dobierając trafny wzór, mogą być kolorowe lub w kolorze sepii. Osoby, które lubią dalekie wyjazdy, a fundusze na to nie pozwalają lub do urlopu daleko, mogą spowodować przedsmak wczasów nie ruszając się z miejsca, poprzez naklejenie na ścianę fototapety ilustrującej słoneczne plaże, wodospady, łodzie.

fototapeta - historyczna uliczka

Autor: Porco Rosso
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ciekawa propozycja to „fototapety uliczki” – albo – fantastyczne przykłady. Nadają pomieszczeniu osobliwy nastrój, urok, pobudzają przyjemne skojarzenia związane z podróżami i wesołymi wczasami.

Jeżeli masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę, to przeczytaj najnowszy artykuł. W nim wyłożyliśmy precyzyjne i intrygujące informacje.

Mogą to być uliczki atrakcyjnych, typowo wypoczynkowych miast włoskich, francuskich, portugalskich. Przedstawiają zabytkowe, ukwiecone kamieniczki, grupy wycieczkowiczów, nasłonecznione wybrzeża, toskańskie uliczki z porośniętymi bluszczem budynkami, tradycyjne greckie tawerny. Walorem nowoczesnych naklejek ściennych trójwymiarowych jest to, że wizualnie zwiększają pomieszczenie nadając wyobrażenie głębokości i bezkresnej powierzchni. Fototapety ze słonecznymi krajobrazami to ciekawa propozycja dla nabywców, którzy na długo chcą utrwalić w pamięci miłe chwile z wakacji. Zwłaszcza w okresie jesieni i zimy miło jest oderwać się od bezbarwnych pejzaży za oknem i „teleportować się” na słoneczne plaże nie ruszając się z miejsca. Fototapety to oferta nie tylko do pomieszczeń mieszkalnych. Producenci pomyśleli również, by stworzyć wyjątkową propozycję przeznaczoną do biur, pizzerii, zakładów fryzjerskich.

Wybór naklejek ściennych jest tak duży, że zaspokoi oczekiwania każdego klienta. Są takie, przeznaczone do konkretnych wnętrz (pokój dziecięcy, łazienka) jak i uniwersalne wzorki, które można zastosować w każdym pomieszczeniu.