Odwieczny dylemat z wybraniem ogrodzenia. Czy lepsza będzie siatka czy może panele? Jakie są plusy oraz minusy?

Ogrodzenie podwórka zdaje się być czymś prostym dla wielu osób, które z tego rodzaju tematem nie miały do czynienia wcześniej. Jednak dla osób, które muszą zdecydować się na jakiś rodzaj ogrodzenia wybranie tego jednego może zająć trochę czasu. Jednym z bardziej częstych dylematów jest wybranie pomiędzy siatką a panelami. Jakie mamy plusy jak i minusy jednego oraz drugiego rodzaju ogrodzenia?

ustawianie płotu panelowego
Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com
Te dwa typy ogrodzeń są najpopularniejsze. Dlatego to często rozważa się miedzy nimi. Najczęstszym typem siatki jest ogrodzenie plecione oraz siatka zgrzewna. Ta pierwsza z reguły do nabycia jest w rolkach, co niestety powoduje jej odkształcanie się. Montaż tego typu ogrodzenia jest dość czasochłonny jak i nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowym kosztem są odkosy przy słupkach na rogach.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://partnerzy.pl/) podobne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie – z pewnością również Cię zaciekawią.

Dosyć dużym minusem jest to, iż nie da się takiej siatki założyć samodzielnie, bo trzeba ją naciągać równocześnie na górze i na dole. Sporym minusem jest podatność na odkształcanie się oraz wgniecenia. Drugi tym – zgrzewna, ma druty złączone na stałe. To daje jej większą sztywność i sprawia, że jest ona prostsza w montażu. Jeden człowiek może sobie poradzić z założeniem takiej siatki – znacznie więcej przeczytasz na www.

Jeżeli chodzi o drugi typ – panele – kliknij aby zobaczyć więcej -, to są one dosyć uniwersalne. Kupowane są zarówno przez osoby prywatne jak też przedsiębiorstwa. Bez problemu możemy je kupić w wielu miejscach, a szczególnie w większych miastach. Jak chodzi o ogrodzenia panelowe Wrocław tak jak i wiele innych miast ma w ofercie dużo różnych rodzajów. Panele tego typu zwykle zrobione są ze stalowych drutów o najróżniejszej średnicy. Dodatkową formą podniesienia wytrzymałości są przegięcia poziome, jakich ilość jest różna w zależności od rodzajów, a tych jest ogromnie dużo, miedzy innymi Heras. Panele są mniej elastyczne i najczęściej są grubsze kiedy porównamy do siatek. Przez to są bardziej trwałe jak i dają większe wrażenie bezpieczeństwa. Do tego nie są tak drogie jak kute ogrodzenia.

dom otoczony płotem
Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jak porównamy panele oraz siatkę, od razu widzimy, iż prezentują się o wiele lepiej wizualnie. Siatkę można z łatwością przeciąć, co kiepsko świadczy o stopniu bezpieczeństwa – warto zainwestować w Heras. Oprócz tego panele są bardziej odporne na zgięcia, a co za tym idzie będą na naszej posesji na dłużej. Możemy je szybciej zamontować, a wybór kolorów jest bardzo duży. Gdy zależy nam na tego typu powyższych kwestiach, to panele są lepszym wyborem.