Odsiarczanie spalin – doskonały sposób na to, aby ograniczyć emisję tlenku siarki do atmosfery

Wątek kopalń często gości w naszych mediach jak również debacie prowadzonej na forum publicznym. Ich przyszłość poddawana jest w wątpliwość.

odsiarczanie spalin

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
Wszak obecnie coraz mocniej eksponuje się znaczenie alternatywnych źródeł energii. Czy przywołane „prognozy” są słuszne?

Wbrew pozorom kopalnie mają się całkiem dobrze. Udało się także wypracować swego rodzaju „kompromis” między ekologią a wydobywaniem surowców. Ostatnio powstało niemało przedsiębiorstw, których domenę stanowi odsiarczanie spalin oraz węgla- WKG. Przywołane procesy mogą przebiegać rozlicznymi metodami dla przykładu: suchą, hybrydową albo też mokrą. Wszystkie mają swoje mocne i słabe strony.

Do tej pory nie opracowano metody, która mogłaby zostać uznana za najlepszą. Przedsiębiorcy nie ustają jednakże w poszukiwaniach innowacyjnych technologii oczyszczania spalin. Wszystko po to, żeby zredukować ilości tlenków siarki trafiających do atmosfery. Należy podkreślić, że w dzisiejszych kopalniach wydobywa się nie tylko złoża wegla, lecz również kamień, który ma bardzo szerokie zastosowanie- bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Przykładów potwierdzających ową tezę jest mnóstwo. (dowiedz się więcej) Wystarczy zaledwie rozejrzeć się na rynku, gdzie coraz większą popularność zyskują parapety kamienne.