Ochrona przed promieniami słonecznymi, głośnymi dźwiękami i włamaniem – czyli o szkłach produkowanych w Częstochowie

Częstochowa może pochwalić się nie tylko Jasną Górą. To także tutaj funkcjonuje jedna z najbardziej nowoczesnych hut szkła na świecie. Huta Guardian została przekazana do użytku trzynaście lat temu. Nie bez przyczyny właśnie tu powstawała polska gałąź tej międzynarodowej firmy. Doceniono optymalne położenie Częstochowy, w zasadzie na styku województwa śląskiego z Opolskiem i Łódzkiem, dostępność kompetentnej kadry oraz potencjał dalszego rozwoju.

Szklany biurowiec

Autor: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo w mieście powstawało jedynie szkło (przenieś mnie do strony) typu „float”, płaskie i niekolorowe. Jego grubość wynosi od 3 do 12 mm. Szkło „float” ma funkcjonalne użycie, wykorzystywane jest między innymi w budowlance i konstrukcji kolektorów słonecznych. Marka nie poprzestała jednak na tym i w kolejnych latach poszerzyła ofertę o kolejne rodzaje szkła.

W Częstochowie produkuje się m.in. szkła do okien, przeznaczane na budowę fasad szkła przeciwsłoneczne oraz szkła pochłaniające odgłosy. Wyroby firmy Guardian wyróżnia przede wszystkim dopasowanie do poszczególnych oczekiwań klienta. Szkło, które powstaje w Częstochowie pomaga oszczędzać ciepło, przez wzgląd na termoizolację, czyli ochronę przed utratą ciepła. Produkty tej marki ochraniają przed ostrym światłem słonecznym, hałasem i zwiększają bezpieczeństwo przed włamywaczami.

Firma podkreśla, że do fundamentalnych zasad firmy należą głównie: innowacyjność i praktyczne zastosowanie produktów, partnerskie relacje z personelem i troska o profesjonalną obsługę klientów.

Równie zajmujący tekst umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę kostka strzegom i zobacz, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują!

Szczególnie istotne dla marki są też zagadnienia związane z ochroną środowiska. Firma Guardian zwłaszcza popiera budownictwo, które respektuje reguły systemu certyfikacji LEED. System kładzie nacisk na funkcjonalność budynku, ale i czynniki przyjazne oszczędzaniu energii. W ten postulat rewelacyjnie wpisują się produkty marki Guardian.

Urokliwie położona Częstochowa stała się siedzibą jednej z najnowocześniejszych odlewni na świecie. To tutaj powstaje szkło „float”, znajdujące duże zastosowanie w budownictwie. Łącząc w sobie funkcjonalność, dopasowanie do potrzeb klientów i troskę o środowisko przyrodnicze, najpełniej oddaje ideały omawianej firmy.