Obecna cywilizacja powstała głównie na bazie wymiany różnych dóbr pomiędzy plemionami, a później różnymi kręgami kulturowymi

Homo sapiens początkowo był samowystarczalny. Tworzył małe grupki, które zajmowały się zbieractwem i polowaniem. Jednak, wszystko to było stosunkowo proste. Rozwój zaczął się w chwili spotkania z innymi grupami, gdy rozpoczęła się era wymiany dóbr.
Stare księgi mówią, że handel wynaleźli Felicjanie jeszcze wiele lat przed narodzinami Chrystusa.

Wyposażenie magazynu

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Był to lud stosunkowo ruchliwy oraz ciekawy świata. Z tego powodu na łodziach udawali się na dalekie (jak na ówczesne lata) wyprawy w okolicach Morza Śródziemnego. Dzięki przywożonym rzeczom byli w stanie dokonywać wymiany dóbr. Na początku wymieniali przedmioty na przedmioty, a później na tak zwane pieniądze. Dzięki temu ludzie zaczęli posiadać rzeczy z odległych regionów świata. Dziś jest podobnie. Jeśli popatrzymy na rzeczy w naszym mieszkaniu, to pochodzą one z całego świata.

Kliknij bez obaw ten link – opublikowane tu uwagi z serwisu (https://baltic-park.com.pl/oferta-apartamenty-w-pogorzelicy.htm) zapewne są dla Ciebie frapujące – tyczą się podobnej kwestii.

Niektóre są zrobione w krajach Wspólnoty Europejskiej (zatem w naszym regionie), ale niektóre przybyły do nas na przykład z Azji czy z Argentyny. Bez handlu nie byłoby współczesnej cywilizacji. Z odległych regionów świata przywozimy nie tylko przeróżne przedmioty codziennego użytku, ale także myśl technologiczną i rozwój. Jeśliby na przykład wymyślono prawo o zakazie wwożenia do kraju obcych wytworów, to półki w hipermarketach byłyby tak puste, jak za czasów PRL-u.

Dziś po prostu świat wydaje się być już globalną wioską, w której handel wymienny jest czymś całkowicie naturalnym. Poza tym, ta część gospodarki przynosi krajom oraz korporacjom ogromne pieniądze.