O czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem budowy

Jeżeli wybraliśmy projekt domu, załatwiliśmy wymagane pozwolenia na budowę, i inne formalności, nadeszła pora na wybranie wykonawcy. Wyszukanie dobrze wykwalifikowanej ekipy budowlanej to sprawa priorytetowa.

budowlańcy

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz dom zostanie postawiony w ustalonym czasie i zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Jakimi kryteriami należy się kierować w czasie wyboru ekipy budowlanej? Oto parę wskazówek, które pozwolą uniknąć rozczarowania. Firma budowlana (zobacz budowa domów jednorodzinnych małopolska) musi być przede wszystkim kompetentna i rzetelna. Jeżeli gdy pozwolimy na usterki w materii budownictwa, potem nie tak łatwo będzie o naprawę. Ponadto koszty napraw bywają przeważnie wysokie.

Idealnie jest zatrudnić ekipę budowlaną, którą mieli wcześniej nasi znajomi. Znajomi, którzy rzeczywiście z niej skorzystali i znają przebieg jej prac. To wypróbowany i zdaje się najmniej zawodny sposób. Gdy nie możemy skorzystać z rekomendacji znajomych, pozostaje nam szukanie ekipy w ogłoszeniach. Wówczas wymagana jest szczególna ostrożność. Musi to być firma, która ma siedzibę, telefon, stronę www, REGON. Przydatną informacją będzie również to, jak długo działa na rynku. Dodatkowo zawsze można rozejrzeć się w sieci, wpisując interesującą nas frazę, mianowicie: usługi budowlane. Niech nie zwabią nas za niskie ceny.

Następna strona, która posiada informacje na poniższy temat da Ci szansę, by pogłębić wiedzę. To istotne, więc idź tutaj (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/panele-ogrodzeniowe/) i wyczytaj dużo treści.

Dom buduje oraz remontuje się na lata, dlatego powinniśmy przeznaczyć finanse na dobrą ekipę, z której będziemy zadowoleni.

Budowlańcy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle im łatwiej jest umówić się z ekipą na dany termin, tym mniej ma ona zleceń, co może świadczyć o niedostatecznych umiejętności pracowników.Wykwalifikowane firmy mają wielu klientów, toteż termin realizacji zlecenia musimy ustalać nawet rok wcześniej. Jeżeli firma budowlana została wybrana, cena zaakceptowana, bezwzględnie należy podpisać umowę. Umowa powinna zdecydowanie przedstawiać zakres pracy, wynagrodzenie, termin zapłaty itp. Należycie zdefiniowana daje nam możliwość egzekwowania terminów i prawidłowości wykonania oraz pozwala nie dopuścić do sytuacji, w której wykonawca w trakcie realizacji zlecenia podwyższa stawki.