O czym trzeba pamiętać projektując schody? Z których materiałów je wykonać?

Jeśli planujemy schody to mamy naprawdę bardzo duży Wybór. Są przecież schody proste, ale też dwubiegowe czy trójbiegowe, a nawet w kształcie spirali. Co ciekawe kształt schodów w mieszkaniu nie zależy tylko od gustu, ponieważnajczęściej zadecyduje to, ile mamy miejsca na schody.

Pewnym będzie za to, iż jak chcemy solidność i trwałość, to schody dębowe (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić) będą tu doskonałym wyborem.

Wybierając więc produkt nie zapominajmy, iż wiele osób w ten sposób wybiera, ponieważ taka decyzja gwarantuje pewną trwałość. Co do rodzaju schodów, to proste jednobiegowe są nierzadko preferowane, choć trzeba przyznać, iż zajmują dość dużo przestrzeni. Nie będą one więc właściwe dla małych pomieszczeń.
Schody proste z jednym zabiegiem, to ten rodzaj, w jakich w najniższej części zobaczymy parę stopni zbiegowych, następna część za to stworzy prosty bieg. Stopnie schodów mają taką samą ilość miejsca, co w schodach (zobacz sprawdź tu) jednobiegowych, lecz prostopadle usytuowanie wejściowego podestu zapewnia możliwość bardziej wydajnego planowania miejsca. Takie mogą być wspomniane wcześniej schody zrobione z dębu, ale także odmienne rodzaje jak na przykład schody z drewna egzotycznego (więcej o autorze).
salon
Autor: firma Platinum Properties Group
Źródło: firma Platinum Properties Group S.A.
To na jakie się zdecydujemy będzie wpływało na codzienny komfort ich użytkowania. Należy przy okazji wspomnieć jeszcze o innych rodzajach, przykładowo jak jesion schody – strona www – (przeniesiony tutaj) są trwałe i naprawdę ładnie się prezentują.

Na pewno jak planujemy schody to nie wolno nam na nich oszczędzać, gdyż wynik będzie niezadowalający, a przecież robimy je na wiele lat, a może nawet i dla następnych generacji.