O czym należy pamiętać przy urządzaniu ogrodu?

Niezwykle istotna jest kompozycja ogródka. Możemy wybrać styl prowansalski albo japoński. Zawsze zwracamy uwagę na to, jakie mogą być kwiaty w naszym ogrodzie, lecz nie zawsze pamiętamy o dekoracjach.
Na samym początku powinniśmy ustalić, w jakim stylu zamierzamy urządzać ogród.

Poznań

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Należy przejrzeć jakieś gazety lub portale w internecie, w których znajdziemy bardzo dużo inspiracji. Organizując ogród można skorzystać z produktów gotowych lub można by zrobić także własnoręcznie jakieś ozdoby. Ostatnio niezwykle modne są meble z palet. Można by z nich zrobić stolik albo ławy. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe. Można też własnoręcznie wybudować murek lub oczko wodne. Ważne jest, żeby wszystkie dekoracje nadawały się do wielkości ogrodu oraz jego stylu. W małym ogrodzie doskonale będą się spisywały girlandy czy też latarnie ogrodowe. Dzisiaj można wybrać ozdoby zależnie od gustów i potrzeb. Moglibyśmy dobrać lampy wyprodukowane z drewna albo z metalu w różnych wariantach kolorystycznych.
Moglibyśmy również zamontować solarne oświetlenie w formie lamp, łańcuchów i reflektorów, które wbite są w ziemię. Takie oświetlenie można śmiało zamontować pod zadaszeniem altanki albo balkonu. W coraz większym stopniu w modzie stają się również ogrodowe pochodnie, jakie mogłyby doskonale podświetlać ogród (nawadnianie) po zapadnięciu zmroku. Zaletą pochodni plenerowych jest ciepłe światło, jakie powoduje, że w ogrodzie posiadamy wyjątkowy klimat.

W większym ogrodzie moglibyśmy pozwalać sobie na różnorodnego typu ozdoby. Nie musimy wtedy martwić się, że różne dodatki będą zajmowały wiele przestrzeni.