Niedrogi sposób na zapewnienie bezpieczeństwa podczas pożaru samochodu

Każdy właściciel auta powinien posiadać w nim gaśnicę. Ma ona dwa okresy ważności: legalizacji i gwarancji. Nie powinno się ich mylić, gdyż są to dwie całkiem inne sprawy.

nowo wybudowany dom

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Gwarancja jest przyznawana przez jej wytwórcę oraz tyczy się czasu, przez który zapewnia on jej poprawne działanie. W wypadku gaśnicy samochodowej o wadze 1kg okres ten wynosi przeważnie 5 lat oraz jest to gwarancja mechaniczna.
Okres legalizacji takiego produktu natomiast to to samo, co przegląd techniczny i równa się dwa lata od daty produkcji, która jest wybita na samej gaśnicy. Tego typu przegląd gaśnicy może być dokonany wyłącznie przez specjalistów oraz znaczy dopuszczenie jej do użytku, jednak tylko przez dalsze dwa lata. Z całą pewnością warto go wykonywać, ponieważ może dać nam to gwarancję, że w wypadku potrzeby nas nie zawiedzie zwłaszcza, że nie jest to drogie (koszt przeglądu może wynosić ok. kilkunastu złotych). Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup nowej gaśnicy, powinniśmy przygotować się na wydatek w wysokości ok.

Niniejszy artykuł ma ciekawe informacje na opisywany wątek – jeśli masz chęć uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę projekt schodów kręconych , która omawia podobne zagadnienia.

20-25 zł. Tak czy inaczej, należy mieć w samochodzie przygotowaną do użytku gaśnicę, ponieważ jeżeli nie będzie posiadała aktualnego przeglądu, diagnosta przeprowadzający przegląd całego samochodu, może odmówić podbicia badań technicznych.

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Podczas zakupu gaśnicy trzeba zwrócić uwagę na to, czy jej producent nie twierdzi, że posiada ona dla przykładu 5-letni czas legalizacji. Jeśli tak, to znaczy to wyłącznie, że jest to zwykły chwyt reklamowy, ponieważ polskie prawo nie przewiduje aż tak długiego czasu legalizacji. W tego typu przypadku musi chodzić o okres gwarancji, który jest zapewniany przez wytwórcę.

Duża część modeli posiada plastikowy albo metalowy zaczep, za pomocą którego można by bez trudu przymocować ją choćby pod fotelem kierowcy.