Niedrogi budynek w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wyselekcjonować?

Dom nie jest inwestycją, na którą – mimo powszechnym sądom – stać tylko ludzi o ponadprzeciętnych zarobkach.
Istnieją metody na to, aby zbudować od podstaw domek ładny a także funkcjonalny, a przy tym – tani.

salon

Autor: Reinhold
Metodą na to nie jest bynajmniej oszczędność na materiałach.

Wejdź na ten link i przeczytaj tam uwagi na nasz temat. Jeśli wynikną jakieś wątpliwości, to chętnie Ci na wszystkie odpowiemy.

To kluczowa wytyczna, którą muszą pokierować się osoby planujące budowę domku. Najważniejsze, aby odpowiednio dopasować projekt domku do swoich wymogów jak też możliwości. Projektanci nierzadko podkreślają, iż projekty domów tradycyjnych dla typowej rodziny 2+2 możesz zamknąć już na nawierzchni 100m². Szacuje się, że jeden pokój mniej w planie jest to oszczędność na poziomie nawet 30 tys. zł. Jeżeli zatem nie ma konieczności powiększania domku oraz tworzenia ponadplanowych pokoi, lepiej ich nie uwzględniać w swych planach. Będą użytkowane nieczęsto, zaś przełożą się na znacznie wyższe koszta budowy domku.

Wzór funkcjonalnego domku dla czteroosobowej familii opierać powinien się na powszechnie uznawanym podziale. To przede wszystkim czytelne odgraniczenie strefy dziennej (pokój dzienny, kuchnia z odgraniczoną jadalnią i przyległą spiżarnią, część gospodarcza, umywalnia), nocnej (toaleta domowników, 3 sypialnie, garderoba) oraz garażu, który może zostać zastąpiony wiatą. Uwagę powinniśmy kierować na to, ażeby tak zwana domowa komunikacja zatem przedpokoje nie zdominowały pozostałych części domku.

Mają być one wyłącznie subtelnym dodatkiem, a nie pomieszczeniami o wyjątkowo dużych Rozmiarach.

Dodatkowe fakty o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna jest tylko jedna! Zweryfikuj

Kluczowa będzie rzecz jasna liczba kondygnacji. Projekty domków niedrogich w budowie opierają się na zasadzie, że im ich mniej, tym tańszy będzie dom.