Niebanalny styl art deco dla twojego domu

Pomysłów na zaaranżowanie stylowego nowoczesnego domu jest aktualnie mnóstwo. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz możemy wyróżnić wiele styli, które charakteryzują się osobliwym wykorzystaniem mebli i pozostałych akcesoriów do domu. W zależności od przyjętego stylu stosuje się konkretne wyposażenie, dzięki czemu podkreśla się zasadnicze jego cechy. Jednym z cieszących się współcześnie niemałym uznaniem jest styl art deco – nowoczesny, wyszukany i nietuzinkowy zarazem.

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Art deco kojarzy się większości z nas w większości przede wszystkim z wyrafinowanym malarstwem. Rzeczywiście, jeśli chodzi o art deco obrazy są jednym z najważniejszych wyznaczników tego stylu. Ma on swoje odniesienia jednak również w modzie, jak i przy aranżowaniu wnętrz. Aranżacja w tym stylu uwzględnia kilka podstawowych zasad.

Czy jesteś zdania opisywany wątek jest bardzo ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na pomocny tekst (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-rtv/) – w tamtym miejscu znajdziesz nie mniej intrygujące informacje.

Po pierwsze, wnętrza urządzone w art deco ą symetryczne i harmonijne. Przejawiają się to między innymi w zastosowaniu geometrycznych figur i linii, które mają wręcz surowy, chłodny format.

Towarzyszy im jednak wyraźna, nierzadko kontrastująca ze sobą kolorystyka. Żywe barwy takie jak żółty czy czerwony zestawia się tutaj z bielą lub czernią. Stosuje się przy tym zazwyczaj jasne, zdecydowane kolory. W pomieszczeniach typu art deco liczy się zachowanie właściwych proporcji. Nie znaczy to jednak, że wykorzystuje się tylko i wyłącznie proste rozwiązania i konstrukcje, które mają pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Styl ten jest bowiem bardzo nowatorski – surowe szkło i chromowaną stal łączy się tutaj z dostępnymi rodzajami drewna. Wszystko jednakże musi ze sobą harmonijnie współgrać i tworzyć oryginalną całość.

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowe cechy stylu art deco można poznać oglądając obrazy. Najszybciej można to zrobić przeglądając internet (link). Niejedna internetowa galeria art deco oferuje możliwość obejrzenia, a jednoczenie zakupienia obrazów tego typu. W Polsce jedną z popularniejszych artystek, która malowała w tym stylu była Tamara Łempicka. Warto obejrzeć jej obrazy, bowiem są w istocie nowatorskie i niekonwencjonalne. Warto również kupić, chociaż jeden obraz art deco, jeżeli właśnie to w tym stylu mamy zamiar zaaranżować swoje mieszkanie. Obrazy najlepiej podkreślają tego typu wnętrza.