Niebanalny styl art deco dla twojego domu

Pomysłów na zaaranżowanie stylowego nowoczesnego domu jest aktualnie mnóstwo. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz możemy wyróżnić wiele styli, które charakteryzują się osobliwym wykorzystaniem mebli i pozostałych akcesoriów do domu. W zależności od przyjętego stylu stosuje się konkretne wyposażenie, dzięki czemu podkreśla się zasadnicze jego cechy. Jednym z cieszących się współcześnie niemałym uznaniem jest styl art deco – nowoczesny, wyszukany i nietuzinkowy zarazem.

art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Art deco kojarzy się większości z nas w większości przede wszystkim z wyrafinowanym malarstwem. Rzeczywiście, jeśli chodzi o art deco obrazy są jednym z najważniejszych wyznaczników tego stylu. Ma on swoje odniesienia jednak również w modzie, jak i przy aranżowaniu wnętrz. Aranżacja w tym stylu uwzględnia kilka podstawowych zasad.

Czy jesteś zdania opisywany wątek jest bardzo ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na pomocny tekst (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-rtv/) – w tamtym miejscu znajdziesz nie mniej intrygujące informacje.

Po pierwsze, wnętrza urządzone w art deco ą symetryczne i harmonijne. Przejawiają się to między innymi w zastosowaniu geometrycznych figur i linii, które mają wręcz surowy, chłodny format.

Towarzyszy im jednak wyraźna, nierzadko kontrastująca ze sobą kolorystyka.

Czy po przeczytaniu tego tematu posiadasz pytania? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz poznaj więcej detali (http://www.lampytanie.pl/1706-oswietlenie-punktowe-lazienkowe) w odniesieniu do prezentowanej tematyki.

Żywe barwy takie jak żółty czy czerwony zestawia się tutaj z bielą lub czernią. Stosuje się przy tym zazwyczaj jasne, zdecydowane kolory. W pomieszczeniach typu art deco liczy się zachowanie właściwych proporcji. Nie znaczy to jednak, że wykorzystuje się tylko i wyłącznie proste rozwiązania i konstrukcje, które mają pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Styl ten jest bowiem bardzo nowatorski – surowe szkło i chromowaną stal łączy się tutaj z dostępnymi rodzajami drewna. Wszystko jednakże musi ze sobą harmonijnie współgrać i tworzyć oryginalną całość.

art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowe cechy stylu art deco można poznać oglądając obrazy. Najszybciej można to zrobić przeglądając internet (link). Niejedna internetowa galeria art deco oferuje możliwość obejrzenia, a jednoczenie zakupienia obrazów tego typu. W Polsce jedną z popularniejszych artystek, która malowała w tym stylu była Tamara Łempicka. Warto obejrzeć jej obrazy, bowiem są w istocie nowatorskie i niekonwencjonalne. Warto również kupić, chociaż jeden obraz art deco, jeżeli właśnie to w tym stylu mamy zamiar zaaranżować swoje mieszkanie. Obrazy najlepiej podkreślają tego typu wnętrza.