Nie wiesz, jak pozyskać środki na rozwój swojej firmy? To łatwe – zobacz sam!

Właściwie każda marka, żeby mogła się rozwijać, powinna być stale dofinansowywana z wszelkiego rodzaju środków finansowych. Zazwyczaj z pewnością mamy odłożone własne środki na rozwój firmy, a jednocześnie posiłkujemy się wszelkiego rodzaju kredytami lub pożyczkami, jednak wszystko to są pieniądze, które wcześniej czy później musimy zwrócić – a gdyby tak otrzymać dofinansowanie na rozwój firmy, którego później bynajmniej nie trzeba zwracać? Znakomitym rozwiązaniem w takich przypadkach jest niewątpliwie ubieganie się o wszelkiego rodzaju dotacje unijne na rozwój swojej firmy.

Na co można otrzymać dotację?

dofinansowanie na rozwój firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety dotacje unijne obecnie można otrzymać jedynie na konkretne typy działalności. Jeszcze pewien czas temu było osiągalne uzyskanie dotacji unijnych właściwie na każdy projekt – wystarczyło przedstawić tylko wstępny plan, a równocześnie otrzymywało się naprawdę wielkie środki na rozwój firmy. Aktualnie dotacje można dostać na przykład na wszelkiego rodzaju wynalazki biotechnologiczne – jeżeli Twa firma zajmuje się tego rodzaju działalnością, a jednocześnie macie wyjątkowo zdolnych PRacowników, wówczas na pewno musicie ubiegać się o tego rodzaju dotacje.
Auto

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jak otrzymać dotację?
geodeta

Autor: Barbara Bresnahan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby dostać dotację, trzeba złożyć właściwy wniosek.

Inne, także niezwykle interesujące szerokie opracowanie przedstawionego zagadnienia znajdziesz tutaj. Przeczytaj koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Prawda jest taka, że w współczesnych czasach dotacje unijne na innowacje możecie uzyskać wyłącznie na wyjątkowo innowacyjne rozwiązania, zatem wniosek musi być wyjątkowo porządnie napisany.

Zwykle większość firm zatrudnia do pisania tego typu wniosków firmy zewnętrzne, które się w tym specjalizują – jeżeli się na to zdecydujesz, bez wątpliwości dostaniesz wymarzone dofinansowanie.