Nawierzchnie przepuszczalne oraz ustosunkowane dla dzieciaków – a więc, jakiego typu jest najwspanialszy wybór do osobistych wymagań

czym jest nawierzchnia przepuszczalna i jakiego typu bywają jej alternatywy? Jakie używa się nawierzchnie do „obłożenia” placów zabaw? To wszystko oraz jeszcze więcej się dowiesz, czytając nasz felieton!

mieszkanie - wizerunek

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Nawierzchnia – (tartan) przepuszczalna nie jest niczym innym jak podłoże wykonane z takiego typu surowców, które „przepuszczają” między siebie wodę oraz resztę płynów dokładnie do gleby. Powstało kilka tego rodzaju powierzchni, jednak najmocniej popularne z nich to: żwir, kostki i płyty betonowe, oraz kruszywo. Stosuje się je głównie wokół domku, albo w ogródku. Daje one możliwość utrzymać równowagę naturalnej przyrody, przez co zazwyczaj przezywane bywają Ekologicznymi nawierzchniami.
usługa

Autor: TEKTUM
Co zaś tyczy się nawierzchni na place zabaw, to bywają one produkowane z różnego
firma - zbliżenie

Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com
rodzaju granulatów, które bywają bardzo miękkie i bezpieczne. samiutkie nawierzchnie (nowa oferta: kliknij, zobacz, sprawdź) na place zabaw mają za zadanie amortyzować wypadki dzieciaków, z czego większa ilość producentów tych nawierzchni, daje gwarancję bezpieczeństwa dzieciaka z upadku do trójki metrów wysokości. Wytwórcy zanim oddadzą w użytkowanie te powierzchnie, są zmuszone mieć atest PZH oraz certyfikat. Podłogi tetego typu mają także bogatą gamę kolorystyczną a także wzorniczą, co pobudza dzieci do bawienia się. Porównując je do piasku, dzieciaki zabawiające się na tego rodzaju powierzchni nie brudzą się w tak mocny sposób.

Nawierzchnie tego rodzaju charakteryzują się także wytrzymałością oraz elastycznością. Warto także dodać, że nawierzchnie te nadają się nie wyłącznie dla placów zabaw, ale również w otaczaniu basenów, na ścieżkach, oraz boiskach.