Najnowsze trendy w budownictwie – mieszkania, grupy mieszkań, wykończenia, ekipy budowlane – podpowiedzi, informacje.

Budowa mieszkań, podobnie jak inne dziedziny gospodarki, nieustannie się zmienia. Obecnie jednym z najbardziej modnych trendów w budownictwa są domy parterowe.Budynki parterowe stają się coraz bardziej popularne i cieszą się sporym zainteresowaniem nabywców. Ich odbiorcami są głównie młode małżeństwa lub rodziny jedno- lub wielopokoleniowe. Domy parterowe znajdują również zastosowanie w przypadku ludzi starszych, zarówno do ich własnego użytku, jak i jako pomieszczenia domów opieki długoterminowej.

projekt domu

Autor: HM HELVETIA MEBLE
Źródło: HM HELVETIA MEBLE
Głównym atrybutami tego rodzaju budownictwa jest to, iż nie posiada ono (lub posiada w niewielkiej ilości) schodów, nie ma potrzeby montowania windy (zmniejszenie kosztów użytkowania), nie sprawiają problemów w utrzymaniu i ogrzewaniu (ciepło rozchodzi się równomiernie). W przypadku małżeństw z małymi dziećmi przestrzeń jaką zapewniają te budynki jest bardzo ważna. Pociechy są widoczne i łatwe do zlokalizowania, poza tym nie ma potrzeby instalacji dodatkowych barierek i innych sprzętów mających uniemożliwić potomkowi wejście (sprawdź schody z jesiona) na schody. W wypadku osób starszych lub inwalidów brak schodów jest sporym udogodnieniem , a brak progów ułatwia przemieszczanie się na wózku inwalidzkim czy chodzenie z balkonikiem. Co więcej projekty domów parterowych są oferowane przez rozliczne firmy, które łatwo odszukać zarówno w Internecie jak i w prasie. Niektóre z nich, poza projektami, proponują także kompleksowe wykonanie takiego budynku. Projekty domów parterowych nie są jednakowe, zawsze istnieje możliwość dostawienia piętra czy też zagospodarowania poddasza (w zależności od potrzeb kupującego). Od wykonania projektu do wykończenia domu nie musi upłynąć wiele czasu.

Przy dobrym finansowym zabezpieczeniu budowa może zamknąć się w ciągu dwunastu miesięcy. Czasami firmy projektujące takie domy mają kontakt ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, które nie dość, że postawią dom w stanie surowym to jeszcze zaopatrzą jego wnętrze. Dla klienta najważniejszy powinien być dobór sprawdzonego biura projektowego i odpowiedniej ekipy, co w dobie Internetu nie powinno być dużym problemem. Pracami wykończeniowymi można się również zająć samodzielnie, jednak może to znacznie przedłużyć proces oddania obiektu do użytku.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (https://bmeters.pl/pl/wodomierze_jednostrumieniowe_suchobiezne/31/), która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, także będą z pewnością ciekawe.

W przypadku domów parterowych trudnością może okazać się tylko dobór odpowiedniej działki (na tyle dużej by pomieściła wymarzony dom z garażem i ogródkiem). Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto sprawdzić oferty pod tym kątem zwłaszcza jeśli tyczy się to budownictwa osiedlowego, gdyż może wyjść na to, że projekty domów parterowych trzeba będzie wymienić na projekty domów piętrowych. Dla zaciekawionych cały wpis: tutaj.

Zawsze można zwrócić się do odpowiednich władz o udostępnienie możliwości zagospodarowania przestrzennego danej okolicy, aby być pewnym, że za parę lat z pięknego widoku nie pozostanie nam jedynie drzewko przy hipermarkiecie.

projekt

Natomiast jeśli nasz dom jest już ukończony, a dochodzą do nas informacje o ewentualnych zamierzeniach zmian w zagospodarowaniu obszaru warto porozmawiać z sąsiadami i, jeżeli będzie to konieczne, zawiązać stowarzyszenie, tak by móc w przyszłości walczyć o swoje prawa.

Domy parterowe to dobry sposób na spokój i komfort.
Ten rodzaj budownictwa jest odpowiedni dla ludzi w każdym wieku. W takich domach można żyć od młodości, aż wczesną starość, a dobrze zaprojektowane mogą pomieścić i wielodzietna, i wielopokoleniową rodzinę.