Najbardziej efektywna i najtańsza technologia grzewcza.

Promienniki podczerwieni (grzejniki, promienniki ciepła), umożliwiające błyskawiczne, najtańsze a także niesłychanie efektywne nagrzewanie wybranych powierzchni są już dostępne w handlu.

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie oszczędnym a także zdrowym ogrzewaniem za pomocą płytowych kaloryferów podczerwieni. Trudno się temu dziwić. Ogrzewanie podczerwienią to w największym stopniu skuteczna a także tania, zarówno w zakupie, a na pewno w użytkowaniu – technologia grzewcza.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (http://www.megastyro.pl/kontakt.html) dotyczącą zbioru pokrewnych tekstów. Są one umieszczone na podobnym serwisie – zobacz je!

Notoryczny przyrost cen nośników tradycyjnej energii cieplnej – gazu, drewna – tak ze względu na ich rosnące zapotrzebowanie oraz przybliżający się koniec ich zapasów oraz przez wzgląd na raptownie rosnące ceny ich pozyskania zmuszają praktycznie każdego człeka do optymalnego wykorzystania energii, i to w każdym przypadku. panele na podczerwień , przy właściwym doborze rozmiarów mocy grzewczej przy swoim niewielkim poborze energii są rozwiązaniem optymalnym jak też do tego zdrowym.

We wszelkich przypadkach zastosowania płytowych kaloryferów czy także promienników podczerwieni ogrzewają one wydajniej i taniej, niż jakiekolwiek innego wariantu system ogrzewania (Promiennika ciepła). I do tego jest to najtańszy, całkiem bezobsługowy, system grzewczy. Stosownie dokonany wybór płytowego kaloryfera do rozmiarów oraz kubatury danego pomieszczenia – ze względu na prawie 100 % efektywność grzewczą nagrzewania podczerwienią – umożliwia zaoszczędzić między 30 do nawet 60% kosztów nagrzewania w sezonie grzewczym w porównaniu do wydatków tradycyjnego ogrzewania: gazem, drewnem, albo nawet niedrogimi peletami!
eksperci

Autor: DEFRA
Źródło: http://www.meble.pl
Jak to działa? Promieniowanie podczerwone zna każdy z nas.

A najbardziej wyczuwalne źródło ciepła podczerwieni to promieniowanie słoneczne! Promieniowanie podczerwone, jakie wysyła wszelkie ciało jest asymilowane poprzez każdy obiekt będący w polu jego promieniowania, jako że każdy obiekt absorbuje promieniowanie podczerwone oraz wydziela je, w postaci ciepła, do otoczenia.

Poczytaj więcej w treści pokrewnego artykułu – są tam opublikowane niezwykle praktyczne dane, które z pewnością wykorzystasz w praktyce.

Promienniki ciepła są absolutnie nieszkodliwe dla człowieka.