Nagrobek z lastryko – jak czyścić, w jaki sposób konserwować? Praktyczne rady

Grobowce z lastryko są tańsze niż granitowe, nastręczają jednakże więcej zachodu podczas pielęgnacji. Jak troszczyć się o nagrobek z lastriko, aby nie niszczał pod wpływem czynników atmosferycznych oraz na długo zachował ładny wygląd?

kontrola

Autor: Gardena
Źródło: Gardena
ceny

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Lastryko to materiał z reguły stosowany do wykonywania grobów. To beton cięcie betonu Wrocław utworzony z mieszanki wody, cementu a także grysu, tworzący charakterystyczną drobną mozaikę odwzorowującą granit. Grobowce z lastryko będą mieć jednakże porowatą, nierówną nawierzchnię, na jakiej bez trudu osadzają się zanieczyszczenia. Dlatego nagrobek taki musimy systematycznie myć i konserwować. Zadbany grobowiec z lastriko przetrzyma nawet 40 lat.
Na grobowcach z lastryko mogą pojawić się rozmaitego rodzaju plamy. Można je czyścić z pomocą wody utlenionej albo denaturatu, a gdy to nie pomoże – sody oczyszczonej. Lastriko jest odporne na szczotkowanie i ścieranie, bez lęków możesz więc użyć specjalnej pasty lub proszku do czyszczenia, jakie później musimy gruntownie przemyć wodą. Albowiem w lastryko bez trudności wsiąka woda, na nagrobku może pojawić się mech. W takim przypadku oprócz specyfików do oczyszczania można użyć szczotki albo druciaka.

Zainteresował Cię nasz post? Masz ochotę na kolejne? Wobec tego jesteśmy tam (https://www.steam.biz.pl/products/aluminium-aluminium/) – wystarczy kliknąć w ten link i czytać następne wątki.

Jeśli chcemy odświeżyć napisy, znaki musimy najpierw dokładnie oczyścić (dla przykładu benzyną), a później pomalować czarną farbką olejną, która doskonale wsiąka w lastriko.

Stary grobowiec z lastriko możemy również odświeżyć przez zeszlifowanie płyty. W tym celu poszukaj w internecie firmy jaka zajmuje się tym. Jeśli idzie o szlifowanie lastryko Warszawa to miasto w którym bez kłopotu znajdziesz takie usługi.